ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9440% -0,02
 • EURO

  18,2960% 0,11
 • GRAM ALTIN

  1.017,3% 0,03
 • Ç. ALTIN

  1678,545% 0,03

Yunuseli Havaalanı Bursa’yı 'böldü'

Yunuseli Havaalanı Bursa’yı 'böldü'

BURSA (İGFA) - İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Yunuseli Havaalanı ile ilgili gündeme gelen son durum ile ilgili olarak
"Bursa’mızın büyük bir değeri olan Yunuseli Havaalanı arazisi, geçmişten günümüze kadar dayanan ve Bursa halkının ne olacağını merakla beklediği bir gündem oluşturmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın konu ile ilgili dün basına verdiği demecinden öğrendiğimiz kadarıyla bu arazi ikiye bölünmüş durumda. Yaklaşık 750 dönümlük bir kısmı yani; havaalanının pistlerini kapsayan bölümü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis edilmiş olduğunu öğrendik. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızın “Yunuseli’yi Bursa'ya kazandıracağız” açıklamalarının hemen ardından arazinin bir kısmının Bakanlığa geçmesi gelecekle ilgili kaygılarımızı artırmaktadır" diye konuştu.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak 09 Eylül 2020'de yaptıkları basın açıklamasını hatırlatan Başkan Albayrak, " Bu arazinin Bursalıların kullanımına sunulmak üzere rekreasyon alanı olarak düzenlenmesi talebimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün aynı talebimizi bir kez daha yineliyoruz. Yakın çevresindeki Mihraplı ve Botanik Park ile entegre bir fonksiyon kazandırılarak çeşitli sportif aktivitelerin yapılabileceği ve gelecek nesillerimize bırakabileceğimiz güzel bir eser oluşturulabilir.Sayın Belediye Başkanımızın “Yunuseli'de Bursa'yı üzecek bir şey olmayacak. Burası Bursalıların yaşam alanı olacak” şeklindeki demecini Bursamıza ve Bursalılara verilmiş bir söz olarak kabul ediyor ve destekliyoruz.Ancak arazinin ikiye bölünerek, ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis edilen kısmında, ne de diğer kısmında nasıl bir tasarrufta bulunulacağı konusunda belirsizlik olması Bursa kamuoyunu rahatsız ediyor. Bakanlığımızdan bu bölgeyi imara açmak yerine, Bursalıların faydalanabileceği sosyal donatı alanı olarak tahsis etmesini bekliyoruz. Zira bugüne kadar Ankara’dan Bursamız için verilen kararların olumsuz sonuçlarını kent ve kentliler olarak yaşadık ve yaşıyoruz. Doğanbey TOKİ en acı örnektir” dedi.