Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

YUNUS İÇİN ZAFER BAYRAMINDA HASANDAĞI ZİRVESİ YAPILDI

YUNUS İÇİN ZAFER BAYRAMINDA HASANDAĞI ZİRVESİ YAPILDI

YEŞİL DOĞA DERNEĞİ, HASDAK  ve TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU il temsilciliği   ve  Gençlik Spor İl Müdürlüğü   tarafından organize edilen  Yunus Emrenin Vuslatının 700. YILI dolaysıyla Zafer Bayramı zirve  etkinlik proğramı  başarıyla gerçekleşti. 

İç Anadolu’nun en yüksek 2. Zirvesi olan 3.268m yükseklikteki
Hasandağına  sabah saat 03. 00 da 30 kişilik dağcı ekibi ile   Klasik rotası üzerinden çıkış  yaparak  tırmanış  gerçekleştirdiler. 30 ağustos saat 11.00 de zirveye vardılar. Zirvede hatıra fotoğrafı çekiminden sonra inişe geçen ekipler saat 14.00 de inişi başarıyla  tamamladılar. 

Zirveye Aksaray ekiplerinin yanısıra  Ankara ve Kayseriden gruplarda katılarak renk kattılar

Aksaray için  Milli ve manevi değerlerinin  anıldığı etkinlik olan zirvede  Aksaray'da kabri bulunan Yunus Emre'nin Vuslatının 700. Yılını hatırlatan belge dağıtıldı . Günün anlamına uygun  olarakta  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Milletine yaşattığı büyük zafer ise Türk Bayrağı açılarak zirvede anıldı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu' nun himayelerinde, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'in destekleriyle Gençlik spor İl Müdürlüğü organizesiyle  gerçekleşen etkinlik  anısına zirveye tırmanan  Dağcılara teşekkür maksadıyla Katılım Belgesi  takdim edildi

Zirveye katılanlar çok menmun kaldıklarını söyleyerek . Hasandağının tanıtımında büyük rolü olan Zirve tırmanışı  son zamanların en katılımcı etkinliği oldu dediler. 

Hasandağı bulunmaz nimet yöre halkının bu tür proğramları daha içten  sahiplenmesi ekonomiye güç katmasını sağlar dediler.