ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9402% -0,04
 • EURO

  18,2947% 0,10
 • GRAM ALTIN

  1.017,2% 0,02
 • Ç. ALTIN

  1678,38% 0,02

YUNUS EMRENİN VUSLATININ 700. YILI DOLAYSIYLA 29 ~30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA HASANDAĞI ZİRVESİ YAPILACAK

YUNUS EMRENİN VUSLATININ 700. YILI DOLAYSIYLA 29 ~30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA HASANDAĞI ZİRVESİ YAPILACAK

 YEŞİL DOĞA DERNEĞİ OLARAK Bu etkinliğimizde HASDAK Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulubü ve TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU il temsilciliği  ile  ortaklaşa olarak İç Anadolu’nun en yüksek 2. Zirvesi olan Hasandağımıza (3.268m) - Klasik rotası üzerinden çıkış ve klasik rotadan iniş olmak üzere - 30 Ağustos Zafer Bayramı teması dahilinde tırmanış gerçekleştireceğiz. 

Bizim için Milli ve manevi değerlerimizin  anılacağı bir etkinlik olacak Yunus Emrenin Vuslatının 700. Yılını andığımız bir yılda Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşattığı büyük zaferi anacağız. 

Bu sene 98 nci yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında Atatürk  şöyle anlatıyordu:

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

Bu suretle bu anlamlı günde zirvede olarak başta Ulu Önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi zirvede yapılacak saygı duruşu ve mini tören ile anacak ve onlara olan minnettarlığımızı göstereceğiz. Ayrıca Aksarayın yaşayan Manevi değerlerinden olan Yunus Emre in 700. Vuslat yılını izah eden afiş açarak   bir kez daha rahmetle yad edeceğiz  

Hasan Dağı ülkemizin Aksaray ili sınırlarında yer alan sönmüş bir Stratovolkan’dır. 3268 metre yüksekliğe sahip Hasan Dağının 3235 metrelik “Küçük Zirve” tabir edilen bir zirvesi daha vardır. 

PROGRAM

29 Ağustos 2020 Cumartesi 

12:00 Yeni Aksaray Kapalı Spor Salonu önünde buluşma ve Hasandağı Yardıbaşı Yayla Kamp Yeri icin Yola Çıkılması
14:00 Hasandağı Yardıbaşı Yayla Kamp Bölgesine (1.980m)  ulaşılması 
22:00 Kesin Sessizlik ve Yatış

30 Ağustos 2020 Pazar

03:00 Zirve için Kalkış 
03:30  Zirve için Yola Çıkış
09:00 Zirveye Varış (3.268M) – 30 Ağustos Tören & Saygı Duruşu
10:30  Klasik Rotadan İniş Başlangıcı
14:00  Kamp Yerine Ulaşım ve Çadırların Toplanması
15:30 Aksaray’a Varış 

Zamanlama tahmini yapılmıştır hava şartları, yol ve rehberlerin müdahaleleri neticesinde küçük sapmalar olabilir. Ulaşımı mümkün kılmayacak, olumsuz hava koşulları söz konusu olduğunda etkinlik iptal edilebilir.

Etkinliklerimize katılan dostlar etkinlik esnasındaki kurallarımızı ve düzenlemelerimizi kabul etmiş sayılırlar.

İletişim 
Şahin Koçak – 0 533 213 36 11
İsmail Demirezen – 0 505 680 32 70
Menderes Demirer – 0 542 581 45 40


Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set)
Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 akşam yemeği, 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, atıştırmalıklar, zirve için 2.5 litre su, bunun haricinde kampta kullanmak için su.
Kamp alanında içme suyu bulunmamaktadır, içme sularının kişisel olarak temin edilmesi gerekmektedir.
Kamp Kuralları: Faaliyet süresince tek yetkili HASDAK faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır. Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir grup faaliyetidir, katılımcıların grup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında Hasdak lideri tarafından değişiklik yapılabilir. Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. Etkinliğe katılan arkadaşlarımız bu riskleri peşinen anlamış ve kabul etmiş sayılırlar.
YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Kulübümüz (TDF)Türkiye Dağcılık Federasyonunun bir üyesi olup,
başlıca amacı, Dağcılık ve Doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek, gençlerin bu spor dalları içinde eğitilip, daha sağlıklı bir beden ve ruh yapısına sahip olmalarını sağlamak, çevre bilincini geliştirerek çevrenin korunmasına katkı sağlamak , üyeler arasında sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmektir.

Sevgili doğaseverler; Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün etkinliklerine üye olan, olmayan herkes katılabilir. Özellikle, günübirlik yürüyüşlerimize ve kulüp binamızda olağan olarak yapıla gelen etkinliklerimize katılabilmeniz üye olmanızı gerektirmez. 

Etkinlik esnasında üye olan-olmayan tüm katılımcılar rehber ve kulüp yöneticilerinin uyarı ve talimatlarına uymak zorundadırlar.

Biz sporcular aynı zaman da çevre dostu olduğumuzu da unutmadan etkinliklerimiz esnasında çevreye gerekli özeni göstermek zorundayız. Geri dönüşümü olmayan çöplerimizi geri getirerek evsel atıklar ile birlikte uygun çöp toplama merkezlerine bırakmak en tabi görevimizdir.

Etkinliklerimize katılmak için herhangi bir zorunluluk yoktur. Dolayısıyla da doğada veya yolculuk esnasında meydana gelebilecek zarar, ziyan ve kazalardan kulüp yöneticileri ve rehberlerin hiçbir cezai ve hukuki sorumlulukları bulunmamaktadır. 
Sağlık sorunu olanların etkinliklerimize katılmadan önce sağlık kontrolünden geçmeleri ve doğada risk taşıyabilecek türden rahatsızlıkları varsa etkinlik öncesi rehbere bildirmeleri gerekmektedir.