ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9625% 0,08
 • EURO

  18,2978% 0,11
 • GRAM ALTIN

  1.017,1% 0,01
 • Ç. ALTIN

  1678,215% 0,01

Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre Türbeleri restore ediliyor

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: ‘Yunus Emre kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi’

Tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre ile hocası Tapduk Emre’nin Aksaray’daki türbelerinde restorasyon çalışmaları devam ediyor. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Yunus Emre’nin kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi olduğunu söyledi.

Vali Aydoğdu, Ortaköy İlçesine bağlı Sarıkaraman Köyü sınırları içerisinde ziyaret tepe mevkiinde bulunan Yunus Emre Türbesini ziyaret ederek devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre'nin türbesinin Aksaray'da bulunduğunu ifade eden Vali Aydoğdu; 2020 yılında başlayan restorasyon çalışmalarının bu yıl tamamlanacağını söyledi.

Türbeler ve Yunus Emre’nin çilehanesinde restorasyonların devam ettiğini ifade eden Vali Aydoğdu; “Devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre’nin restore edilen türbeleri ile çevre düzenleme işleri bu yıl tamamlanacak. Yunus Emre bizim kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi. Sevgi dağı olarak adlandırdığımız restorasyon ve çevre düzenleme projelerimiz Yunus Emre’ye layık, bölgeye ve Aksaray’a layık bir külliye haline gelecek. Bu çalışmalar tamamlanarak Yunus Emre’ye olan vazifemizi bir şekilde yerine getirmiş olacağız.”dedi.

Vali Hamza Aydoğdu, Ortaköy Kaymakamı Rasim Belge, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş’un da bulunduğu ziyarette projelerin kısa sürede tamamlanacağını belirtti.