ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9598% 0,07
 • EURO

  18,2925% 0,09
 • GRAM ALTIN

  1.017,7% 0,07
 • Ç. ALTIN

  1679,205% 0,07

YUNUS EMRE-CUMHURİYET MAHALLESİ SEMT PAZARI VE SOSYAL TESİSİ AÇILIŞA HAZIR

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN BİR PROJESİ DAHA HAYATA GEÇTİ

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği bir proje daha hayata geçti. TOKİ Bölgesinde ikamet eden vatandaşların Pazar ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve çok amaçlı olarak kullanabileceği Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisinde tüm çalışmalar tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile geçtiğimiz yılda inşaat çalışmalarına başlanılan Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisi yaklaşık bir yıl içinde inşaat çalışmaları ve iç donanımları tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi.

Aksaray’da halkın ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurarak çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Evren Dinçer, Semt Pazarı ve sosyal tesisi Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerinin birleşme noktasında hayata geçirdi.

Vatandaşların iklim koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilmeleri adına Pazar alanı modern bir şekilde üzeri ve yanları kapalı olarak inşa edildi.

Yunus Emre- Cumhuriyet Mahallesi semt pazarı ve sosyal tesisinden vatandaşların çok fonksiyonlu şekilde yararlanabileceğini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “TOKİ Bölgesinde hayata geçirdiğimiz Kapalı Semt Pazarı ve sosyal tesisimiz pek çok alanda vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallelerimizde yaşayan mahalle sakinlerimiz iklim şartlarından etkilenmeden pazar ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Aynı zaman pazarın kurulmadığı diğer günlerde de bu alanda vatandaşlar düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını yapabilecek. Ayrıca o

bölgedeki vatandaşlarımızın sportif faaliyet yapmaları için projemiz içerisinde 2 adet basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.

Semt pazarı projemizin içerisine yaptığımız 3 adet vezneden vatandaşlarımız su faturalarını ödeyebilecek. Çok amaçlı olarak kullanılacak proje içerisinde Zabıta Noktası, Pazarcılar Odası, Bay Bayan WC Mescid gibi sosyal donatıları da vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.” Dedi.