BAŞKAN DİNÇER YEŞİLAY KOLLUĞU TAKTI

AKSARAY’IMIZIN GURUR KAYNAĞI KEMAL ALTINPINAR DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Uyuşturucu ticareti yapan şahıs tutuklandı

JASAT'tan kaçamadılar! Çeşitli suçlardan aranan 91 şahıs yakalandı

uyuşturucu ticareti yapan 3 kişi tutuklandı

BAŞKAN DİNÇER, VALİ AYDOĞDU İLE BİRLİKTE COVİD-19 DENETİMLERİNE KATILDI

-Okullarda ilk gün

 • BIST 100

  1.531%0,15
 • DOLAR

  7,4521% 0,09
 • EURO

  9,0048% 0,20
 • GRAM ALTIN

  410,63% 0,11
 • Ç. ALTIN

  677,5395% 0,11

YEŞİL DOĞA DERNEĞİNDEN GENEL SEKRETERE ZİYARET

YEŞİL DOĞA DERNEĞİNDEN GENEL SEKRETERE ZİYARET

Orta Anadolu illerinin kalkınmasına öncü olan Nevşehir, Kırşehir ve Niğde’de  şubeleri bulunan Aksaray’da genel merkezi bulunan Yeşil Doğa Derneği  yönetim kurulu Aksaray İl Özel idaresi Genel sekreteri Yüksel Çelik’i makamında ziyaret etti . 

Aksaray’ın kalkınmasında önemli bir yeri olan İl özel idaresinin oldukça etkili yatırımlar yaptığı belirtilen konuşmaların ardından yaklaşan iklim krizine dikkat çeken Başkan Abdulkadir Ay başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında ‘’ Aksaray’ın Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ sloganıyla il özel idaresinin daha fazla katkısını beklediklerini dile getirdi. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’nun  talimatlarıyla özellikle okul bahçeleri lavanta koksun diyerek başlattıkları projeyi bizde köylerimizde uygulayacağız geçmişte il genel meclisimizin aldığı kararla yapılan 3 köyümüzde ki orman kurma çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek eskiden olduğu gibi ‘’YEŞİL AKSARAY’’ denilmesi için gayret edeceğiz. ‘’ dedi

Ziyaretin ardından Derneğin faaliyetlerini de içeren yol haritasını içeren   Şeref Üyesi dosyası sunularak içerisinde yer alan projelere destek istendi .