İL BAŞKANI ALTINSOY, “HASTANENİN YATAK KAPASİTESİ YÜKSELTİLDİ

Aksaray Valisi Hamza AYDOĞDU - Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI

Eczacı Kalfası,112 Acil Müdahale sorumlusuna kafa attı

KÜLLİYEDEKİ TÖRENİN ARDINDAN YENİ AKADEMİK YIL BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN EVSİZLERE SICAK YUVA

 • BIST 100

  1.208%0,22
 • DOLAR

  7,8970% 0,23
 • EURO

  9,3147% 0,42
 • GRAM ALTIN

  482,78% 0,10
 • Ç. ALTIN

  796,587% 0,10

Valilik yeni logosu çift gövdeli tek başlı aslan,olarak belirlendi

Valilik yeni logosu çift gövdeli tek başlı aslan,olarak belirlendi.

Aksarayın yeni logosu,Aksaray tarihinde,var olan,çift gövdeli tek başlı aslan figürü ile buluştu.Aksaray tarihin dede yer alan,,Çift gövdeli tek başlı aslan figürü aynı zamanda Anadolu Selçuklu hükümdarı “Sultan II. Kılıçarslan’ında mührü olarak tarihte yerini almakta.
Aksaray Valiliği yeni logosu bugün Aksaray halkıyla buluştu.Aksaray Valiliği yeni logonun tanıtımını ve tarihçesi yaptığı bir yazılı basın açıklamasıyla vatandaşlarla buluşturdu.


Bütün bu parçalar birleştirildiğinde, çift gövdeli tek başlı aslan, düşmanlara karşı inancı,
insanı ve devleti korumakta, hayatın, varoluşun ve huzurun güvencesi olan çift gövdeli tek başlı Aslan logosu hakkında açıklama yapan Valilik “Aksaray Valiliği'nin yeni logosu; tarihe ve köklere bağlılığı, güçlü duruşu, koruyuculuğu,yenilikçiliği, güveni ve nadirliği sembolize etmektedir.
Aksaray Valiliğinin yeni logosu; tarihe ve köklere bağlılığı, güçlü duruşu, koruyuculuğu,yenilikçiliği, güveni ve nadirliği sembolize etmektedir. İlk bakışta sadece tarihten esinlenilmiş bir figür,olarak görünen bu sembol, son derece ince ve detaylı şekilde düşünülmüş, geçerliliği hiçbir zaman,kaybolmayacak özellikte bir anlamlar bütününü içermektedir”dedi.
Valilikten yapılan açıklamada,Aslan figürünü kullanarak, tanıtımda bütünlüğü korumak, kent kimliğindeki devamlılığı sağlamak, güven,duygusunu pekiştirmek ve geçmiş ile gelecek arasında sağlam bir bağ kurabilmek amacıyla Aksaray Valiliği'nin yeni logosu olarak belirlendiği ifade edildi