Hukuk Mezunları Aksaray'da Buluştu

KALP KRİZİ GEÇİREN TIR SÜRÜCÜSÜ ŞARAMPOLE UÇTU

CUMHURİYET BULVARINA ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLİYOR

Kasten yaralama suçundan aranan şahıs yakalandı

Akrabasını öldürerek kaçan firari saklandığı evde yakalandı

BAŞKAN DİNÇER ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Jandarma” konulu şiir yarışması düzenlendi

 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7493% 0,30
 • EURO

  17,4918% -0,20
 • GRAM ALTIN

  973,27% 0,34
 • Ç. ALTIN

  1605,8955% 0,34

Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Eğitim kurumlarının TÜBİTAK işbirliğinde düzenledikleri bilim fuar sergileri devam ediyor. Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK işbirliğinde bilim fuar sergisi düzenledi. 
Sergi açılışına; Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, eğitim sendikaları başkanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
Vali Hamza Aydoğdu sergi açılışını gerçekleştirdikten sonra bütün standları gezerek öğrencilerden hazırladıkları projeleri hakkında bilgi aldı. Vali Aydoğdu yaptığı konuşmasında; her geçen gün yeni bir dünyaya adım atıldığını belirtti.
TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen sergiyi gezerek, hazırlanan projeler hakkında öğrencilerin sunumlarını dinlediklerini anlatan Vali Aydoğdu; 
“Bugünümüz ve geleceğimiz olan gençlerimiz çok güzel işler yapmışlar. Ben umut ediyorum ki bu yaptıkları gelecek yıllarda katlanarak devam etsin. Hepimiz şunu bilmeliyiz. Her geçen gün yeni bir dünya ya adım atıyoruz. Bunun için sihirli kelime yenilenmek. Kâinatta bile her an bir dönüşüm, yeniden oluşum oluyor. İnsanın değişmemesi yok olması demektir. Teknolojinin zararlarını, faydalarını bize yön göstericiliğini görmemiz gerekiyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için kendimizi kültürünü medeniyetin özümsemiş aynı zamanda teknolojik yenilikleri de yakından takip eden bireyler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Onun için bizlere çok görevler düşüyor. Buradaki çalışmalar bizi mutlu etki gururlandı. Başarılarınız daim olsun” dedi.
Sergi ev sahipliğini yapan Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ergün Demirer’i tebrik eden Vali Aydoğdu öğrencilere başarı dileklerini iletti.