Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

TARİHİ ULU CAMİ IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI İLE İHTİŞAMLI BİR GÖRÜNÜM KAZANIYOR

Aksaray Belediyesi şehrin simgesi konumundaki Ulu Cami’nin ön cephesi dekoratif aydınlatmalarla ışıklandırdı.

Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan Ulu Camii, Kılıçarslan'ın oğlu Rükneddin Mesud tarafından yaptırılmış. Şehrin binlerce yıllık tarihi geçmişine ışık tutan tarihi bir yapıya sahiptir.

Şehir merkezinde tarihi cami, külliye, han, hamam ve köprü gibi eserleri restore ederek kullanıma açan Aksaray Belediyesi yüzyıllardır kullanılan tarihi Ulu Caminin ön cephesinde ışıklandırma çalışması yaptı.

Ulu Cami’de yapılan ışıklandırma çalışması ile dış cephede kullanılan mimari incelikler ortaya çıktı. Selçuklu mimarisinin motiflerini üzerinde barındıran Ulu Camii de yapılan ışıklandırma çalışmaları ile dönemin taş oyma sanatı ile işlenmiş duvarlar görünürlük kazandı.

Miraç Kandili vesilesi ile ibadet etmeye gelen vatandaşlar Ulu Cami’ye ışıklandırma ile kazandırılan hoş görüntüden dolayı Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve Belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Yapılan çalışma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şehrin tarihi, kültürel, sosyal tüm değerlerini ortaya çıkartmak ve eksikliklerini gidererek eski ihtişamına kavuşturmak adına çalışmalar yaptıklarını belirtti. Tarihi Ulu Caminin Aksaray’ın bir simgesi olduğunu ve bunun içinde bina üzerindeki her bir motifin görünür olması gerektiğinin altını çizdi. Işıklandırma çalışmalarının caminin ön cephesinde

yapıldığını belirterek ilerleyen günlerde tüm dış cephenin ışıklandırılacağının bilgisini verdi.