Anahtar Kelimeler: Sokakta Satranç Etkinliği Düzenlendi

İL BAŞKANI ALTINSOY, “HASTANENİN YATAK KAPASİTESİ YÜKSELTİLDİ

Aksaray Valisi Hamza AYDOĞDU - Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI

Eczacı Kalfası,112 Acil Müdahale sorumlusuna kafa attı

KÜLLİYEDEKİ TÖRENİN ARDINDAN YENİ AKADEMİK YIL BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN EVSİZLERE SICAK YUVA

 • BIST 100

  1.208%0,22
 • DOLAR

  7,8970% 0,23
 • EURO

  9,3147% 0,42
 • GRAM ALTIN

  482,78% 0,10
 • Ç. ALTIN

  796,587% 0,10

Sokakta Satranç Var Etkinliği Düzenlendi

Vali Hamza Aydoğdu sokakta satranç oynadı, rakibine hamle tüyoları veren Vali Aydoğdu 10 dakika süren müsabakayı ‘Rakibim bana ayıp olmasın diye bilerek yenildi’ diyerek 8 yaşındaki rakibini tebrik etti.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından satranç sporunu geniş kitlelere tanıtmak için her yıl okullar açılmadan önceki hafta geleneksel olarak düzenlenen ‘Sokakta Satranç Var’ projesi kapsamında Aksaray’da etkinlik düzenlendi.

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen etkinlikte satranç masalarına oturan öğrenciler ve vatandaşlar satranç oynadı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu etkinlik alanında çocuk, genç ve tecrübeli satranç severlerle bir araya geldi. Kendisini müsabakaya davet eden 8 yaşındaki Saim Altınkaya ile satranç oynayan Vali Aydoğdu genç rakibinin hamlelerini dikkatle izleyerek oyun süresince rakibine hamle tüyoları verdi.

10 dakika süren oyunu şah mat diyerek tamamlayan Vali Aydoğdu rakibini tebrik etti. Genç rakibinin kendisine ayıp olmasın diyerek yenildiğini ifade eden Vali Aydoğdu etkinliğe katılanlara günün anısına madalya taktı.

Öğrenciler ve vatandaşların bu tür etkinliklerin arttırılması gerektiğini belirtmeleri üzerine Vali Aydoğdu genç nesillerin daha çok düşünmeye, analiz etmeye ihtiyacı olduğunu ifade ederek Gençlik Spor Müdürlüğünün Aksaray’da satranç turnuvası düzenleyerek bu sporu teşvik edeceğini söyledi.