Dağder’den İGF’ye ziyaret

Aksaray'da Yaban hayvanlarına farkındalık için doğaya yiyecek bırakıldı

Aksaray'da ESNAF DOSTU VALİ

AKSARAY BELEDİYESİNE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN 2 MİLYON 500 BİN LİRALIK HİBE DESTEĞİ

Aksaray'da narkotik Operasyonu

Kayıp hayvanlar termal kameralı İHA ile bulundu

Aksaray’da İYİ Parti’den İGF İl Temsilciliği ve Anadolu’nun Sesi Gazetesi’ne ziyaret

 • BIST 100

  1.565%0,00
 • DOLAR

  7,4689% 0,06
 • EURO

  9,0818% 0,27
 • GRAM ALTIN

  441,61% -0,07
 • Ç. ALTIN

  728,6565% -0,07

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ HAFIZALARDA İZ BIRAKIYOR

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ HAFIZALARDA İZ BIRAKIYOR

Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali, Aksaray Belediyesi ekiplerinin yaptığı fiziksel ve estetik düzenlemelerle yolcuların hafızalarında iz bırakıyor. 
Aksaray Belediyesi, Aksaray’da yaşayan vatandaşlara ve şehre gelen misafirlere daha temiz ve nezih bir ortamda hizmet vermek amacıyla şehirlerarası otobüs terminalini modern bir görünüme kavuşturdu.
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile Şehirlerarası otobüs terminalinde başlatılan çalışmalar kapsamında otobüslerin giriş çıkış yaptığı ve yolcu aldığı noktalarda deforme olmuş kilitli parke taşları söküldü. Kilitli parke taşları sökülen noktalarda gerekli alt yapı çalışmaları yapılarak sıcak asfalt serimi yapıldı. 
Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan ve sıcak asfalt serimi yapıldıktan sonra temiz ve nezih bir görünüm kazandırılan şehirlerarası otobüs terminalinde yolcuların ve esnafların iklim şartlarından olumsuz yönde etkilenmemeleri için yolcu indirme peronlarının üzeri sundurma ile örtüldü.
Şehirlerarası otobüs terminalinin daha kullanışlı hale gelmesi için başlatılan çalışmalarda otobüslerin ve servis araçlarının giriş çıkış yaptıkları noktalarda da düzenlemeler yapıldı.  
Yenileme ve düzenleme çalışmaları ile daha kullanışlı hale getirilen terminalde estetik çalışmalarda ihmal edilmedi. Terminalin modern bir görünüme kavuşması için yeşil alanlara süs bitkileri ve dekoratif ışıklandırmalar yapıldı. Ayrıca binanın dış cephe boyası da yenilendi. 
Şehirlerarası otobüs terminalinin Aksaray’a yakışır bir biçimde görünmesi ve hizmet vermesi için detaylı bir yenileme çalışması yapıldığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘Şehirlerarası otobüs terminalimizde alt yapıdan üst yapıya kadar detaylı bir yenileme çalışması yaptık. Yaptığımız yenileme çalışması ile terminalimizi daha kullanışlı ve daha estetik bir görünüm kazandırdık. Şehrimize hayırlı olsun.’’ Dedi.