Anahtar Kelimeler: Öğrencilerin Karne Heyecanı

Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Bu yarışma başka; Gençler ‘Münazara’ ederek yarışıyor

Çatalsu köyünde izinsiz düğüne 581 TL idari para ceza verildi

ÇÖLYAK FARKINDALIK GÜNÜNDE STANT KURULDU

DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİYLE ÜRÜN KAYBI YAŞAYAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

AKSARAY GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBLERİ REKOR MADALYA İLE AKSARAY'A GELİYORLAR

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN IHLARA’DA HALK YÜRÜYÜŞÜ

 • BIST 100

  2.391%-1,18
 • DOLAR

  15,6283% 0,56
 • EURO

  16,3600% 0,74
 • GRAM ALTIN

  915,39% 0,48
 • Ç. ALTIN

  1510,3935% 0,48

Öğrencilerin Karne Heyecanı

Aksaray'da 91 bin 745 öğrenci karnelerini alarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlad

Aksaray'da 91 bin 745 öğrenci karnelerini alarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamladı. 
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Mehmet Timur Sarrafoğlu İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Karne heyecanı ve yarı yıl tatilinin sevincini yaşayan öğrencilerle görüşen Vali Aydoğdu beraberinde; Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Çölkesen, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, eğitim sendikaları Aksaray başkanları ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı. 
Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada çocukların bu tatili dinlenerek ve kendilerini özgür hissederek geçirmelerini istedi. 91 bin 745 öğrencinin ara tatiline girdiğini ifade eden Aydoğdu açıklamasında:
 “6 bin 700 öğretmeniz ve çalışanlarımız ile öğrencilerimizi sağlık ve huzurlu bir ara tatile gönderiyoruz. Pandemi sürecinde büyük fedakârlık gösteren velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bu tatili dinlenerek ve kendilerini özgür hissederek geçirsinler. Hiçbir şeyi kafalarına takmasınlar. Çocuklarımızın ruh sağlığı her şeyden önemli. Eğer onları mutlu edebilirsek, her mutlu çocuk eninde sonunda başarıyı yakalar. Velililerimiz ise çocuklarımıza sarılıp öpsünler ve onların değerli olduklarını hissettirsinler” diye konuştu.