Doğum Bildirimi Başvurusu” e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Üniversite öğrencisi 5 yıllık hayalini gerçekleştirdi

MHP AKSARAY İL BAŞKANI AV MUSTAFA ÇÖLKESEN 'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI NEDENİ İLE MESAJ YAYINLADI

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLİ RAMAZAN KAŞLI'NIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

YAVUZ SULTAN SELİM VE HÜRRİYET MAHALLE MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vefa Sosyal Markete anlamlı bağış

 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73

Muhtar “sorunlarımız var” dedi, Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı

Muhtar “sorunlarımız var” dedi, Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu hafta sonu kendisinin kullandığı araç ile Ortaköy İlçesi’nden Aksaray’a dönerken eski belde sonra köy şimdi Ortaköy İlçesinin mahallesi olan Balcı’da vatandaşlarla bir süre sohbet etti. 
Yapılan referandum ile 6 km uzaklıktaki Ortaköy İlçesine mahalle olarak bağlanan yerleşim yerinin sorunları olduğunu belirten vatandaşlara pazartesi günü mahallelerini geleceği sözünü veren Vali Aydoğdu;  beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, Ortaköy İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirleri ile Ortaköy İlçesine giderek Balcı mahallesini ziyaret etti. 
Mahalle muhtarı İbrahim Keskinkılıç, mahalleli kadın ve erkeklerle istişare toplantısı yapan Vali Aydoğdu; sorun, ihtiyaç ve talepleri dinledi. Mahallenin belde iken belediye başkanlığını yapan Yunus Yıldız mahalle adına taleplerini sırayla Vali Hamza Aydoğdu’ya aktardı. Talepleri dinleyen Vali Hamza Aydoğdu, yerel yönetim ve birimlere sorunların çözümü için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi. 
Devletin temel hizmetlerle ilgili gerekli çalışmaları yürüttüğünü ancak sınırsız imkânların bulunmadığını belirten Vali Hamza Aydoğdu; güzelliklerin paylaşılarak artırılacağını bu noktada adil ve adaletli şekilde davranılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Herkesin yapılan hizmetlerin korunmasında sorumluluğu olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu; mahalle olarak Ortaköy ilçesine bağlanan Balcı’nın sorunlarının çözümü için ilçe belediyesi ve ilgili birimlerin gerekli çalışmaları hemen başlatacağını söyledi. 
Vatandaşlardan ilettikleri sorunları not almalarını isteyen Vali Aydoğdu 1.5 ay sonra Balcı mahallesini tekrar ziyaret edeceklerini yol, su, atıl binalar ve diğer sorunlarla ilgili yapılan ve yapılamayan çalışmaları tekrar görüşeceklerini söyledi. 
Vatandaşlar; ziyareti ve gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Vali Hamza Aydoğdu, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirlerine teşekkür etti.