reklam

Doktor Baba Ölen Oğlunun Ardından Kavuşma Vakti'Deyip Kayıplara Karıştı

GÜLÜMSE PARK AÇILDI

PROTOKOL ÜYELERİ ENGELLİ VE AİLELERİYLE BİRLİKTE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Aksaray'da Kadınlara Kades Hakkında bilgiler Verildi

AKSARAY'A ACİL ÇEVRE YOLU YAPILMALI VE E-90 KARAYOLU ŞEHRİN DIŞINA ALINMALIDIR

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Aksaray'da Roma Dönemine Ait 52 adet tarihi eser ele Geçirildi

 • BIST 100

  1.911%0,04
 • DOLAR

  13,7853% 0,49
 • EURO

  15,6010% 0,42
 • GRAM ALTIN

  789,90% 0,43
 • Ç. ALTIN

  1303,335% 0,43

LAVANTA BAHÇESİ GÖRSEL ŞÖLENE HAZIRLANIYOR

LAVANTA BAHÇESİ GÖRSEL ŞÖLENE HAZIRLANIYOR

BAŞKAN DİNÇER; “BELEDİYEMİZE AİT BOŞ ARAZİLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Aksaray Belediyesi Tarım şehri Aksaray’da ekonomik getirisi büyük olan lavanta bitkisinin Aksaraylı üreticiler içinde yeni bir gelir kaynağı olması adına geçen yıl 20 Bin Metrekare arazi üzerine 16 Bin Lavanta dikimi gerçekleştirmiş ve ilk hasadını yapmıştı. Aksaray Belediyesi gelecek sezonda daha iyi verim elde etmek için lavanta bahçelerinin kışlık bakımını yaptı. 

Aksaray Belediyesine ait kullanılmayan boş arazilerde ekimi gerçekleştirilen lavantaların bugünlerde kışlık bakımları yapılıyor.  Ülkemiz farklı iklim ve ekolojik koşullarında yetişebilen tıbbi ve aromatik bitkiler arasında gösterilen lavanta bahçeleri, şehrin görselliğine katkı sağlayacak. 
 
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer konuyla alakalı şu görüşlere yer verdi. “Tarımda bir marka olan şehrimizde aromatik bir bitki olan lavantanın, turizm kadar endüstriyel olarak değerlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl ilk hasadını gerçekleştirdiğimiz verimi ve kazancı yüksek olan lavanta bitkisinin kışlık bakımını yaptık. Gelecek yıl lavanta bahçemizde görsel bir şölene hazırlanıyoruz. Hemşerilerimiz doyumsuz bir manzaranın yanında doğa ve tabiat ile başbaşa kalabileceği bir mekan hazırlıyoruz. Ayrıca fotoğrafları severleri, şimdiden davet ediyorum. Çünkü çok güzel kareler yakalayacakları doğal bir alan onları bekliyor olacak” dedi.

Aksaray Belediyesinin son dönemde çalışma alanını genişletip atıl vaziyette arazileri ekip değerdirdiğini açıklayan Başkan Dinçer, “Aksaray’ımız bir tarım şehri. Ve biz bunu göz önünde bulundurarak üreticilerimizin alternatif ürünlere teşvik ediyoruz.  Aksaray’ımız hububat, patates, yonca, çerezlik ayçiçeği, ceviz başta olmak üzere birçok tarım ürününde ilk sıralarda. Artık şehrimiz lavanta ekimi ile adından söz ettirmesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.