3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Polisten FETÖ operasyonu

Kaçak kazı yapanlara jandarma operasyonu

Murat Öğretmen İsmi İle Yaşayacak

EĞİTİM-ÖĞRETİMDEKİ TÜM DEĞİŞİMLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ HAFIZALARDA İZ BIRAKIYOR

AKSARAY TAHİNLİSİ, KÖPÜK HELVA, ŞERBETLİ PİDE COĞRAFİ İŞARETLERLE TESCİLLENECEK

 • BIST 100

  1.330%0,35
 • DOLAR

  7,8428% -0,24
 • EURO

  9,5146% -0,03
 • GRAM ALTIN

  463,08% 0,21
 • Ç. ALTIN

  764,082% 0,21

KÜLLİYEDEKİ TÖRENİN ARDINDAN YENİ AKADEMİK YIL BAŞLADI

“2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni,”

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla, YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de törende hazır bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her şehrine üniversite kurma sözü verdiklerini anımsatarak, milletin desteği ve Meclisin gayretleriyle bu sözlerini tuttuklarını ve 81 ilin tamamına üniversite kurulmasını sağladıklarını söyledi. Hali hazırda Türkiye’de, 207 kamu ve vakıf üniversitesinde 176 bin akademik personel ve 8.2 milyon öğrenci bulunduğunu ifade eden Erdoğan, üniversite kontenjanlarındaki artışın, giriş sınavlarındaki yığılmanın önüne geçtiğine dikkat çekti. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleriyle yeni ve yenilikçi icraatlar ve yükseköğretim politikaları uyguladıklarını kaydederek, tek tip üniversiteler yerine araştırma, tematik, mesleki eğitim ve -içerisinde ASÜ’nün de olduğu- bölgesel kalkınma odaklı ihtisas üniversiteleri oluşturulduğunu vurguladı.

 

Töreninin son bölümünde, YÖK tarafından her yıl bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilen “YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri” takdim edildi.