Anahtar Kelimeler: Jasat Hırsızlık olayını çözdü

Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Bu yarışma başka; Gençler ‘Münazara’ ederek yarışıyor

Çatalsu köyünde izinsiz düğüne 581 TL idari para ceza verildi

ÇÖLYAK FARKINDALIK GÜNÜNDE STANT KURULDU

DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİYLE ÜRÜN KAYBI YAŞAYAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

AKSARAY GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBLERİ REKOR MADALYA İLE AKSARAY'A GELİYORLAR

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN IHLARA’DA HALK YÜRÜYÜŞÜ

 • BIST 100

  2.391%-1,18
 • DOLAR

  15,6062% 0,42
 • EURO

  16,3704% 0,80
 • GRAM ALTIN

  915,89% 0,54
 • Ç. ALTIN

  1511,2185% 0,54

Jasat 6 Hırsızlık olayını çözdü

Aksaray'da Jasat 6 farklı yerden yapılan hırsızlık olayını çözdü

Aksaray İli Merkez ilçesine bağlı Taşpınar, beldesi Gülağaç ilçesi Gülpınar Beldesi ve İl Merkez Emniyet bölgesinde farklı tarihlerde meydana gelen faili meçhul “Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık, Motosiklet Hırsızlığı,  Evden Hırsızlık, İnşaattan Hırsızlık, olaylarına yönelik çalışmalar başlatılmıştır.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Jandarma Dedektifleri (JASAT), tarafından yapılan araştırma ve haber alma çalışmaları neticesinde; olayları gerçekleştiren ve söz konusu çalıntı malzemeleri satın alan/bulunduran şahısların S.T., M.A.Ş., İ.K.  olduğu tespit edilmiştir. 

Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelilere ait ikamet ve eklentilerde yapılan arama sonucunda muhtelif yerlere gizlenmiş vaziyette  hırsızlık malı olduğu değerlendirilen malzemeler ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler mağdurlara teslim edilmiştir.

 

Operasyon sonucunda; Faili Meçhul kapsamında olan Jandarma Bölgesinde (2) Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık, (1) Motosiklet Hırsızlığı,  Emniyet bölgesinde (2) Evden Hırsızlık (1) İnşaattan Hırsızlık, olayı olmak üzere toplam (6) olay aydınlatılmıştır.