ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9402% -0,04
 • EURO

  18,2947% 0,10
 • GRAM ALTIN

  1.017,2% 0,02
 • Ç. ALTIN

  1678,38% 0,02

Jandarma” konulu şiir yarışması düzenlendi

Jandarma” konulu şiir yarışması düzenlenmiştir.

14 Haziran Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak Aksaray İl genelinde bulunan İlkokul öğrencileri arasında “Jandarma” konulu şiir yarışması düzenlenmiştir.

 

Düzenlenen şiir yarışmasında, Aksaray Merkezde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Meryem GÜNDOĞDU 1’inci, Sultanhanı 75’inci Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Zeynep Melek KONUKÇU 2’nci ve Merkez Selçuklu İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Eda İLGÜN 3’üncü olmuştur.

 

Şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler, beraberinde öğretmen ve ailesiyle birlikte Jandarma devriyesi ile okullarından alınarak İl Jandarma Komutanlığına getirilmiş, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Hacı Ali BÜBER tarafından öğrencilere ödülleri verilmiştir. Öğrenciler daha sonra İl J.K.lığı Harekat Merkezine çıkarılmış ve yazdıkları şiirlerini telsiz üzerinden tüm Jandarma personeline okuyarak, görevlerinde başarılar dilemişlerdir.

Daha sonra, öğrenciler ile birlikte gelen öğretmen ve ailelere çeşitli hediyeler verilmesine müteakip hatıra fotoğrafı çektirilerek, öğrenciler Jandarma devriyesi ile okullarına uğurlanmıştır.

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim-öğretim hayatlarını huzur ve güven içerisinde sürdürmeleri için eğitim ve farkındalık faaliyetlerimize hassasiyetle devam edilecektir.