Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Bu yarışma başka; Gençler ‘Münazara’ ederek yarışıyor

Çatalsu köyünde izinsiz düğüne 581 TL idari para ceza verildi

ÇÖLYAK FARKINDALIK GÜNÜNDE STANT KURULDU

DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİYLE ÜRÜN KAYBI YAŞAYAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

AKSARAY GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBLERİ REKOR MADALYA İLE AKSARAY'A GELİYORLAR

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN IHLARA’DA HALK YÜRÜYÜŞÜ

 • BIST 100

  2.391%-1,18
 • DOLAR

  15,6138% 0,47
 • EURO

  16,3417% 0,62
 • GRAM ALTIN

  916,19% 0,57
 • Ç. ALTIN

  1511,7135% 0,57

Hırsızlık şüphesiyle Yakalanan 2 kişi tutuklandı

Mahalleler de hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı

İlimiz Ereğlikapı Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Coğlaki Mahallesi, Küçük Bölcek Mahallesi, Şifahane Mahallesi ve Hacıhasanlı Mahallelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve faillerinin yakalanmasına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, uzun süreli kamera görüntüleri incelemesi ve yapılan takipli çalışmalarda, hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen C.D. (26) 08.05.2022 günü ikametinden çıkarken çalıntı motosiklet ile birlikte suçüstü Hırsızlık Büro Amirliğimiz  ekiplerince yakalanmış ve gözaltına alınmıştır. 
        Yakalanan C.D. (26)’nin yapılan sorgulamasında çalmış olduğu malzemeyi H.B. (39)’ye sattığını ifade etmiş, H.B. (39)’nin ikametine yapılan operasyon sonucunda (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız kuru sıkı tabanca, (1) adet ruhsatsız pompalı tüfek, (15) adet kartuş, tabancalara ait çok sayıda fişek, (2) adet bisiklet, (2) adet elektrikli bisiklet, bir miktar narkotik madde ve narkotik madde kullanımında kullanılan düzenekler ve (6) adet cep telefonu ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelerden hırsızlık malzemesi olduğu tespit edilen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir. Ayrıca ikamet içerisinde 6136 SKM kapsamında aranma kaydı olduğu tespit B.K. (30) üzerinde bulunan hassas terazi ile birlikte yakalanmış, yapılan çalışmalar ile 6 farklı faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmıştır. 
       Yakalanan C.D. (26) ve B.K. (30) sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.