Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Bu yarışma başka; Gençler ‘Münazara’ ederek yarışıyor

Çatalsu köyünde izinsiz düğüne 581 TL idari para ceza verildi

ÇÖLYAK FARKINDALIK GÜNÜNDE STANT KURULDU

DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİYLE ÜRÜN KAYBI YAŞAYAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

AKSARAY GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBLERİ REKOR MADALYA İLE AKSARAY'A GELİYORLAR

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN IHLARA’DA HALK YÜRÜYÜŞÜ

 • BIST 100

  2.391%-1,18
 • DOLAR

  15,6120% 0,46
 • EURO

  16,3528% 0,69
 • GRAM ALTIN

  916,18% 0,57
 • Ç. ALTIN

  1511,697% 0,57

Helikopter ile havadan Trafik Denetimleri yapıldı

Helikopter ile havadan Trafik Denetimleri yapıldı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından 7-13 Mayıs Trafik Haftası kapsamında, karayollarında trafik denetimleri arttırılarak vatandaşlarımızın can ve mal kayıplarının önlenmesi, sağlıklı ve huzurlu bir ulaşımın sağlanması amacıyla havadan ve karadan trafik denetim faaliyetleri icra edilmeye devam edilmektedir.

Bu kapsamda, 08 Mayıs 2022 tarihinde helikopter ile havadan trafik denetimi icra edilmiştir.  Denetimler esnasında, seyir halinde cep telefonu kullanma, emniyet kemeri takılmaması, şerit izleme kuralları ihlali, zorunlu haller dışında duraklama ve park etme gibi kural ihlalleri yapan sürücüler havadan tespit edilip uygulama noktalarındaki trafik ekiplerine bildirilmiş, ekipler tarafından araçlar durdurularak sürücülerine gerekli cezai işlemler uygulanmıştır.

Ayrıca trafik timleri tarafından karayolunda durdurulan sürücülere trafik güvenliği hakkında broşür dağıtılarak bilgilendirmeler yapılmıştır.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca; toplumda trafik bilincini geliştirmek, güvenli bir trafik ortamının sağlanması için farkındalık oluşturmak amacıyla denetim ve eğitim faaliyetlerine aralıksız devam edilecektir.