Tüm Acil Numaralar 112'de Toplandı

Doğum Bildirimi Başvurusu” e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Üniversite öğrencisi 5 yıllık hayalini gerçekleştirdi

MHP AKSARAY İL BAŞKANI AV MUSTAFA ÇÖLKESEN 'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI NEDENİ İLE MESAJ YAYINLADI

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLİ RAMAZAN KAŞLI'NIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

YAVUZ SULTAN SELİM VE HÜRRİYET MAHALLE MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’PANDEMİ SÜRECİNE RAĞMEN PROJELERİMİZİ HEDEFLEDİĞİMİZ SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLIYORUZ’’


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in mahalle kültürünün yaşanması, vatandaşların birlikte zaman geçirmeleri için hayata geçirdiği Hamidiye-Alaca Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesiste inşaat çalışmaları tamamlandı. 
Yaklaşık bir yıl önce temeli atılan tesiste hummalı bir çalışma yapılarak hayata geçirildi. Başkan Dinçer’in sosyal ve kültürel yatırımları arasında yer alan Hamidiye Alaca Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesisi toplam Bin 95 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edildi. Projelendirme çalışmalarına uygun olarak yapılan Mahalle Konağı ve Çok amaçlı sosyal tesis içerisinde 2 adet muhtarlık ofisi yer alıyor. Kırım kültürüne ait yöresel ürünlerin sergilenebileceği satış ve tanıtımının yapılabileceği 150 metrekare alana sahip bir salonun bulunduğu tesiste, kütüphane, mescit, Düğün, nişan ve toplu organizasyonların yapılacağı toplu kullanım alanı misafirhane ve araç otoparkları bulunuyor. 
Aksaray’da daha önce yapılmamış bir proje olan Hamidiye Alaca Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesisi, ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Mahalle Konağı Projesinin inşaat çalışmalarının tamamlandığını iç tefrişatına geçildiğini duyurdu. Projenin pandemi sürecine rağmen inşaat çalışmalarının hızlı ilerlediğini ve yakın zamanda hizmete açılacağının bilgisini paylaştı. Başkan Dinçer, tesisin hayırlı olması temennilerinde bulundu.