Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ VE ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’ÜN KATILIMI İLE SELÇUKLU KÜLLİYESİ’NİN TEMELİ ATILDI

GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ VE ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’ÜN KATILIMI İLE SELÇUKLU KÜLLİYESİ’NİN TEMELİ ATILDI

AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ; “BU ESER İÇİN BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL; “BİZİM İŞİMİZ ESER SİYASETİ YAPMAK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projelerinden olan Selçuklu Külliyesi’nin temel atma töreni AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımları ile gerçekleştirildi. 

Şehrin en işlek Caddelerinden birinde inşa edilen Selçuklu Külliyesi’nin temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, siyasi parti temsilcileri, il genel meclis üyeleri, belediye Meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının idari ve mülki amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Anadolu Selçuklu döneminin mimari özellikleri kullanılarak hazırlanan Selçuklu Külliye projesi temel atma törenine katılan misafirlere tanıtıldı. Şehrin tarihi kimliğine uygun olarak tasarlanan proje Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından takdir ile karşılandı. 

Temel atma törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bugün şehrimizin en işlek noktalarından birine yeni bir sosyal donatı alanı daha kazandırıyoruz” dedi. Başkan Dinçer konuşmasının devamında “Hacı Bayramı veli diyor ki; Nagehan bir şehre vardım. Onu ben yapılır gördüm. Ben dahi bile yapıldım. Taş ve toprak arasında. Şehirlerin ruhları yapılarına yansır. Şehirdeki Camiler, Medreseler, yapıların ruhlarında ikliminde o şehrin insanları yetişir. 

İnşallah inşaatına başladığımız Selçuklu Külliyesi şehrin merkezlerinden biri olacak. Bu merkez de genci yaşlısı hepsi bir arada olacak. Selçuklu mimarisinde bir Camii, emekli dinlenme evi, kitap konağı, eğitim salonları, yer altı otoparkla insanların buluşma noktası olacak. Allah bu zor dönemde birliğimizi beraberliğimizi artırsın. Katılımlarından dolayı Başta Sayın Genel Başkan vekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e, Bakan yardımcılarımıza, valimize, milletvekillerimize, il başkanlarımıza ve değerli haziruna temel atma programımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

Temel atma töreninde konuşan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bugün Aksaray’da Selçuklu Külliyesinin temelini atıyoruz. İnşallah hayırlı uğurlu olur en kısa zamanda tamamlanır. Bu eserin Aksaray’a değer katacağına inanıyorum. Türkiye önemli dönemden geçiyor. Buna rağmen küresel ve bölgesel sınamalara rağmen Türkiye doğru ve iyi bir istikamette yol alıyor. Türkiye her alanda güçlü ve istikrarlı adımlar atmaya devam ediyor. Eğitim, sağlık, savunma sanayi, ticaret alanında ilerleyen atılımlar yapıyor. Türkiye artık kendi helikopter motorunu yapabildiği, kendi İHA ve SİHA’sını yaparak her alanda güçlü devlet yapısıyla tarihsel çıkışlarını yapabildiği şu dönemde bunu güçlü sürdürüyor. Dünyanın her yerinden adından bahsedilen bir ülkeyiz. Pandemiye rağmen 2021 yılının 2. çeyreğinde ülkemizin büyüme hızı %21 oldu. Kapanma döneminde hizmet akışımızı sürdürürken üretimimizin düşmememizi aldığın tedbirlerdendir. Bu süre zarfından vatandaşlarımızın etkilenmemesi için vatandaşlarımıza 720 milyar liralık destekte bulunduk. Ayrıca bu eseri Aksaray’ımıza kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Genel Başkan Vekili Numan Kurtuluş, son günlerde yaşanan orman yangınları ve sel felaketine de değindi. Devletin tüm kamu kurumlarıyla birlikte yaraları anında sardığını belirtti.
 
Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un ardından kürsüye çıkan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise Aksaray’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Bugün Selçuklu şehri Aksaray’dayız. Anadolu insanın sıcaklığını derinden hissettik. Belediye Başkanımız Aksaray’ımıza çok güzel bir eser bırakmak için kolları sıvadı. Bizde buna tanıklık ediyoruz. Bizim siyasetimizin merkezinde eser siyaseti vardır. Ötekileştirme, kavga, polemik siyasetiyle işimiz yok. Biz taş üstüne bir taş daha nasıl koyarız, bir eser daha nasıl kazandırırız biz bunun derdindeyiz. Selçuklu’nun kalbi olan Aksaray’da tarımda sanayide ile birlikte birçok alanda elde ettiği kazanımlarına birlikte şahit oluyoruz. Aksaray her geçen daha da gelişiyor. Aksaray insanı çalışkan, civanmert ve kadirşinastır aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman destek vermiştir. 

Bugün burada çocuk ve yaşlısıyla herkesin fayda sağlayacağı Selçuklu Külliyesi ve yaşam alanının temelini atıyoruz. Belediye Başkanımıza bu kazandırdığı eser nedeniyle tebrik ediyorum. Selçuklu Külliyemiz, Selçuklu şehri, Osmanlı şehri ve Cumhuriyet şehri Aksaray’ımıza hayırlı olsun ” ifadelerini kullandı.          

Vatandaşların yoğun katılım sağladığı temel atma töreninde protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller dua etti. Edilen duanın ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül eşliğinde protokol üyeleri temel atma butonuna hep birlikte basarak temel atma törenini gerçekleştirdiler.