Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

FARKLI KURUMLARLA EĞİTİM PROTOKOLLERİ İMZALANDI

FARKLI KURUMLARLA EĞİTİM PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, üniversite ile şehrin farklı dinamiklerinin iş birliklerini geliştirmek ve eğitim-öğretimin toplumsal zeminini genişletmek adına yapılan çalışmalara katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. 

“Lisansüstü Eğitim Programı İşbirliği Protokolü” imza töreninde, şehirde faaliyet gösteren bazı oda, dernek ve mesleki birliklerin temsilcileriyle bir araya gelen Prof. Özçifçi, birkaç açıdan eğitim protokollerini kıymetli bulduklarını ifade etti. Bunlardan ilkinin ASÜ ile şehrin farklı dinamikleri arasındaki iş birliklerinin nitelik ve nicelik bakımından gelişmesi olduğunu kaydeden Özçifçi, “Eğitim protokolleri, kurum-kuruluş mensuplarının bilgilerini güncellemesi, ilgi duyduğu alanda veya farklı bir alanda tezsiz yüksek lisans eğitimi alabilmesi ve eğitim-öğretimin toplumsal zemininin genişlemesi gibi çıktılara vesile oluyor” dedi. İmzalanan protokolle, ilgili kurum ve kuruluş mensuplarının kendilerine sunulan bir takım avantajlardan da faydalanabileceğine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Ayhan Özçifçi, “ASÜ olarak hayat boyu öğrenme sürecine katkı sunmak adına tezsiz yüksek lisans programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Protokollerin hayırlı olmasını diliyor, çalışmalara katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Törene katılan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu da programlara, eğitim süreçlerine, kısa ve orta vade planlamalara ilişkin bilgiler aktardı. 

Yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksaray Barosu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, Aksaray Engelliler Derneği ve Aksaray Müteahhitler Birliği temsilcileri ile protokol metinleri imzalandı.