ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9440% -0,02
 • EURO

  18,2960% 0,11
 • GRAM ALTIN

  1.017,3% 0,03
 • Ç. ALTIN

  1678,545% 0,03

CUMHURİYET BULVARINA ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLİYOR

BAŞKAN DİNÇER, “ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in başlattığı ağaçlandırma seferberliğinde Belediye ekiplerince şehrin farklı noktalarına her gün yüzlerce ağaç ve fidan dikimi gerçekleşiyor. 

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma sahaları başta olmak üzere kavşak, orta refüj, park ve dinlenme alanlarına her gün yüzlerce yetişmiş ağaç ve fidan dikimi yapılıyor. Fidan dikimin yanında park ve bahçelere Çimlendirme çalışmalarıyla birlikte mevsimlik çiçek, süs bitkileri de ekiliyor. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in “Yeniden Yeşil Aksaray” sloganı ile başlattığı ağaçlandırma seferberliğine Cumhuriyet Bulvarı güzergahı da dahil edildi. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bulvar üzerine kaldırım ve orta refüjlerde yüzlerce yetişmiş çınar ağacını toprakla buluşturdu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehre 100 binden fazla yetişmiş ağaç ve fidan dikiminin gerçekleştiğini söyleyerek ağaçlandırma seferberliğinin sürdüğünü işaret etti.  

Şehir genelinde ağaçlandırma faaliyetinin aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Dinçer, ağaçlandırma seferberliğinde şehrin toprak yapısına uygun fidan ve ağaçların tercih edildiğini söyledi. Aksaray’ın yeniden Yeşil Aksaray hüviyeti kazanması adına şehrin birçok noktasında farklı türden fidan ve ağaçlar dikiminin sürdüğü belirten Başkan Dinçer, “Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Aksaray bırakmak amacıyla şehrin farklı bölgelerine ağaç dikimi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Belediye ekiplerince dikilen ağaç ve fidanlar arasında çınar, ladin, meşe, şeker karaağaç, leyland, Ihlamur, çam türleri daha çok tercih ediliyor.