ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9598% 0,07
 • EURO

  18,2925% 0,09
 • GRAM ALTIN

  1.017,7% 0,07
 • Ç. ALTIN

  1679,205% 0,07

BİLİM FESTİVALİ İÇİN BELEDİYE’DEN ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI

BİLİM FESTİVALİ İÇİN BELEDİYE’DEN ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI


Aksaray Belediyesi vatandaşların Bilim Festivaline kolay ve rahat ulaşmalarını sağlamak için ücretsiz servis imkânı sunacak. 

Şehirde ilk defa yapılması planlanan Aksaray Bilim Festivali, 3 Haziran Cuma günü saat 11.00’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılım ve Solo Türk gösterileri ile açılacak. Yoğun bir katılım olması beklenen festivale vatandaşların kolay ulaşmaları için Belediye ekipleri tarafından birtakım çalışmalar yapıldı. Belediye ekipleri şehrin işlek noktalarında belirlediği 4 farklı hatta her 60 dakikada bir ücretsiz servis hareket edecek. 

1. Hat olarak belirlenen Bilim Merkezi, Alparslan Türkeş Bulvarı, Fatih Mahallesi, Laleli, Kurtuluş, Çarşı, Belediye Hizmet Binası, Atatürk Bulvarı, Park Site AVM güzergahında hizmet verirken 2. Hat olarak belirlenen güzergâh ise Bilim Merkezi, Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı ve Ketem Durağında vatandaşların hizmetinde olacak. 3-4-5 Haziran tarihlerinde sürecek festivalin 3. Hat ulaşım hizmeti Bilim Merkezi, Selçuklu Bulvarı, Bediüzzaman Cad., Atatürk Bulvarı (Nora AVM), Coğlaki Kavşağı, Cumhuriyet Bulvarı (Petrol Kavşağı), Sanayi Alt Geçit ile 4. Hatta sefer yapılacak noktalar Bilim Merkezi, Cumhuriyet Mah., Yunus Emre Mah., Hasas-Şifahane Mah., Çarşı, Büyük Bölcek noktalarından Bilim Festivali alanına kesintisiz ulaşım sağlanacak. 

Aksaray Belediyesinden yapılan açıklamada, 09.00 ila 18.00 saatleri arasında belirtilen noktalarda ulaşım belediye tarafından ücretsiz olarak sağlanacağı bildirildi.