Dağder’den İGF’ye ziyaret

Aksaray'da Yaban hayvanlarına farkındalık için doğaya yiyecek bırakıldı

Aksaray'da ESNAF DOSTU VALİ

AKSARAY BELEDİYESİNE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN 2 MİLYON 500 BİN LİRALIK HİBE DESTEĞİ

Aksaray'da narkotik Operasyonu

Kayıp hayvanlar termal kameralı İHA ile bulundu

Aksaray’da İYİ Parti’den İGF İl Temsilciliği ve Anadolu’nun Sesi Gazetesi’ne ziyaret

 • BIST 100

  1.565%0,00
 • DOLAR

  7,4607% -0,05
 • EURO

  9,0667% 0,10
 • GRAM ALTIN

  441,61% -0,07
 • Ç. ALTIN

  728,6565% -0,07

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELİYOR

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELİYOR

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ekiplerince yürütülen birçok çalışmayı yerinde inceliyor.
Vatandaşlara güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sunmak adına şehrin birçok noktasında yeni yol açma, kaldırım orta refüj ve sıcak asfalt serim çalışması Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda sürdürülüyor.
Yaklaşan kış şartları öncesinde çalışmalarına hız veren Aksaray Belediyesine Bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Tacin Mahallesine sıcak asfalt serim çalışmalarını tamamlayarak yolu hizmete açtı.
Tacin Mahallesinde bulunan Değirmen Sokak 1862. Cadde üzerinde sürdürülen sıcak asfalt serim çalışmalarını Belediye Başkanı Evren Dinçer yerinde inceledi. 
Aksaray Belediyesine ait iş makinaları ile yıpranmış ve deforme olmuş yol temizlenerek yerine sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.
Yakın bir zamanda açılışı yapılarak hizmete sunulacak olan Bilim Merkezi yakınlarındaki yolun sıcak asfalt serim çalışmalarının yanı sıra orta refüjler de yenilendi. Orta refüjlerde peyzaj çalışması başlatıldı.
Yapılan tüm çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sunmak adına iklim şartlarının elverdiği ilkbahar aylarından başlayarak geldiğimiz süreçte asfalt serim çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yaklaşan kış ayları öncesinde de iklim şartlarına bağlı olarak yeni yol açma, kaldırım, orta refüj ve sıcak asfalt serim çalışmalarına devam ediyoruz. Ekiplerimizin Tacin Mahallesinde sıcak asfalt serim çalışmalarını sürdürdüğü bu yol yakın bir zamanda açılışını yapacağımız Bilim Merkezimize ulaşımı kolaylaştıracak bir yol olma özelliğine sahip. Şehrimizin her noktasında vatandaşlarımıza kaliteli ulaşım imkânı sunmak için uzun süre dayanıklı alt yapı ve sıcak asfalt serimi yapıyoruz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ Dedi.