BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZ İÇİN ENERJİ ÜRETİYORUZ

Otomobilin çarptığı yaralı atı hayvan sever çiftçinin dikkati kurtardı

Aksaray'da tarım araçları ve traktör ler denetlendi

BELEDİYE BİNASI TAŞINACAK ŞEHİR MERKEZİNDE DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK

Ulusal Tarım Çalıştayı Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

PANDEMİDE BİR YILI GERİDE BIRAKTIK

Aksaray'da 9,ayrı hırsızlık olayını jandarma çözdü

 • BIST 100

  1.312%-3,92
 • DOLAR

  8,1888% 1,01
 • EURO

  9,8609% 0,94
 • GRAM ALTIN

  471,69% 1,70
 • Ç. ALTIN

  778,2885% 1,70

BAŞKAN DİNÇER, VALİ AYDOĞDU İLE BİRLİKTE COVİD-19 DENETİMLERİNE KATILDI

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Vali Hamza Aydoğdu ile birlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında denetimlere katıldı.

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların kısıtlamalara uymaları için Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Vali Hamza Aydoğdu meydan, cadde ve sokaklarda denetimlerde bulundular.

Kentin en işlek caddelerinde ve muhtelif noktalarında denetimlerde bulunan Vali Aydoğdu ve Başkan Dinçer kısıtlamalardan muaf olan vatandaşlarla sohbet ederek normalleşme sürecinde Aksaray’ın yüksek risk grubundan çıkması için uyarılara dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattılar. Kısıtlamaların girdiği saatlerde denetimlere başlayan Başkan Dinçer ve Vali Aydoğdu gecenin ilerleyen saatlerine kadar denetimlerini sürdürdüler.

Koruyucu önlemlerin yoğun ve tavizsiz bir şekilde sürdürüleceğini belirten Başkan Dinçer, ‘’Salgının ilk görülmesi üzerine bizler tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte tedbirler almaya başladık. Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan verilere göre şehrimiz yüksek riskli grubunun içerisinde yer alıyor. Salgına karşı aldığımız tedbirlere vatandaşlarımızın uyması ile bu haritalardaki verilerde olumlu yönde bir değişiklik olacağını düşünüyorum. Bizler dezenfekte çalışmalarımıza, maske üretim ve dağıtım faaliyetlerimize, toplu kullanım alanlarında denetim ve HES kodu sorgulamalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da istirhamımız salgına karşı daha dikkatli olmalarıdır. Ülke genelinde başlatılan normalleşme sürecinde kurallara riayet

ederek virüsün yayılım hızını azaltarak bu salgından korunabiliriz.’’ İfadelerini kullandı.