Uluırmak MTA’da TÜBİTAK Bilim Sergisi açıldı

Bu yarışma başka; Gençler ‘Münazara’ ederek yarışıyor

Çatalsu köyünde izinsiz düğüne 581 TL idari para ceza verildi

ÇÖLYAK FARKINDALIK GÜNÜNDE STANT KURULDU

DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİYLE ÜRÜN KAYBI YAŞAYAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ

AKSARAY GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBLERİ REKOR MADALYA İLE AKSARAY'A GELİYORLAR

BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN IHLARA’DA HALK YÜRÜYÜŞÜ

 • BIST 100

  2.391%-1,18
 • DOLAR

  15,6138% 0,47
 • EURO

  16,3417% 0,62
 • GRAM ALTIN

  916,19% 0,57
 • Ç. ALTIN

  1511,7135% 0,57

BAŞKAN DİNÇER, ANNELER GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

Aksaray Kent Haber |Aksaray Haberleri

BAŞKAN DİNÇER; “HAKLARINI HİÇBİR ZAMAN ÖDEYEMEYİZ”

 “ANNELERİMİZ, GELECEĞİ İNŞA EDİYOR”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında; “Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna inanan bizler için, annelerimiz baş tacıdır.” ifadeleriyle annelere olan sevgi, saygının bir güne sığdırılamayacağını vurguladı. 

Başkan Dinçer, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “Millet olarak annelerimize verdiğimiz değer, geçmişten bugüne kadar değişmemiştir. İnancımızda, Peygamber Efendimiz (sav) “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözleriyle medeniyetimizin annelere verdiği değerin en güzel şekilde dile getirilmiştir.  

Annelerimiz; kimi zaman arkadaş, kimi zaman sırdaş olup şefkatiyle yaşamımızı şekillendiren ve karşılıksız sevginin en güzel örneklerinden biridir. Dünyaya gözümüzü açtığımız andan itibaren mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız limandır. 

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen, geleceğimizi emanet ettiğimiz, fedakârlığın ve sınırsız sevginin timsali ilk öğretmenimiz, annelerimizin, gününü tebrik ediyorum. Başta aziz şehitlerimizin muhterem anneleri, eşleri ve kardeşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. Ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum."