ADAYLAR, 45 METRELİK PARKURDA ASÜ’LÜ OLMAK İÇİN TER DÖKÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİ HAYAL ETTİKLERİ BAŞARIYA ULAŞTIRDI

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI

10 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Jandarmada trafik kazalarının önlemek adına denetimlerine devam ediyor

İstihdamla Gülen Yüzler Projesi

ASÜ’DE KONTENJANLARIN YÜZDE 97’Sİ DOLDU

 • BIST 100

  2.980%2,29
 • DOLAR

  17,9440% -0,02
 • EURO

  18,2960% 0,11
 • GRAM ALTIN

  1.017,3% 0,03
 • Ç. ALTIN

  1678,545% 0,03

BAKAN VARANK ASÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

BAKAN VARANK ASÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aksaray’da düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldı. Etkinliklerin bir bölümü Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

ASÜ’deki törenler öncesinde Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret eden Bakan Varank, üniversitelerin sanayi, teknoloji ve üretimin önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Burada Bakan Varank’a kampüsteki son durum hakkında bilgiler veren ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, gerek eğitim-öğretim gerek Ar-Ge gerek sanayi ile entegrasyon gerek şehirle ilişkiler gerekse çevre konularında ASÜ’nün istikrarlı biçimde yükseldiğini söyledi. ASÜ’nün tüm bunların yanında spor ve sağlık alanında ihtisaslaştığını ve bu alandaki çalışmaların da verimli biçimde ilerlediğini dile getiren Prof. Şahin, “Ülkemizin ve şehrimizin aydınlık yarınları için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Kısa açıklamanın ardından Rektör Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ziyareti anısına bir plaket takdim etti. 

Ziyaretin ardından ASÜ Konferans Salonu’nda 41 Fabrikanın Toplu Açılış Töreni ve 2022 Yılı Mali Destek Programı Protokol İmza Töreni düzenlendi.