BAŞKAN DİNÇER YEŞİLAY KOLLUĞU TAKTI

AKSARAY’IMIZIN GURUR KAYNAĞI KEMAL ALTINPINAR DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Uyuşturucu ticareti yapan şahıs tutuklandı

JASAT'tan kaçamadılar! Çeşitli suçlardan aranan 91 şahıs yakalandı

uyuşturucu ticareti yapan 3 kişi tutuklandı

BAŞKAN DİNÇER, VALİ AYDOĞDU İLE BİRLİKTE COVİD-19 DENETİMLERİNE KATILDI

-Okullarda ilk gün

 • BIST 100

  1.531%0,15
 • DOLAR

  7,4623% 1,39
 • EURO

  9,0205% 1,32
 • GRAM ALTIN

  411,04% 0,21
 • Ç. ALTIN

  678,216% 0,21

ASÜ ÜST YÖNETİMİ, UZAKTAN ÖĞRETİMDEKİ SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

ASÜ ÜST YÖNETİMİ, UZAKTAN ÖĞRETİMDEKİ SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

 Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan öğretim modeliyle, sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi. 

Rektör Şahin ve ASÜ Üst Yönetimi, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) yöneticileriyle bir araya geldi. Güz dönemindeki mevcut durumun istişare edildiği toplantıda, Merkez eliyle yürütülen çalışmaların istatistiki değerlendirmesi yapıldı. Dersler, dokümanlar, katılım, sınavlar gibi detaylara dair bilgiler veren UZEM Yönetimi, öğrencilerin çevrimiçi derslere çok büyük oranda katılım sağladığını ve süreç içerisinde ortaya çıkan sorunların da anlık müdahalelerle çözümlendiğini belirtti. ASÜ’nün, uzaktan öğretime en hızlı adapte olan üniversitelerden birisi olduğunu ve neredeyse aksamadan sürecin ilerlediğini kaydeden Şahin, “Burada en önemli pay kuşkusuz UZEM Yönetiminin başarılı çalışmalarıdır. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bahar dönemine dair planlamalar hakkında da bilgiler veren Rektör Şahin, “Sürecin nasıl ilerleyeceğini pandemi koşulları belirleyecek. Bahar döneminde eğitim-öğretimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacağına ilişkin soruların cevabı, süreç içerisinde devletimizin alacağı kararlarla netleşecek. Ancak biz, tüm ihtimalleri dikkate alarak planlamalarımızı yapıyoruz. Eğitim faaliyetlerinin aksamaması adına yapılması gereken ne varsa titizlikle yerine getiriyoruz” dedi. 

Toplantının son bölümünde, bahar dönemine dair alınacak olası kararlara ilişkin hazırlık çalışmaları üzerinde duruldu ve tüm senaryolara dair planlamalar değerlendirildi.