reklam

Aksaray'da 2 gündür haber alınamayan Doktor Bulundu

Doktor Baba Ölen Oğlunun Ardından Kavuşma Vakti'Deyip Kayıplara Karıştı

GÜLÜMSE PARK AÇILDI

PROTOKOL ÜYELERİ ENGELLİ VE AİLELERİYLE BİRLİKTE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Aksaray'da Kadınlara Kades Hakkında bilgiler Verildi

AKSARAY'A ACİL ÇEVRE YOLU YAPILMALI VE E-90 KARAYOLU ŞEHRİN DIŞINA ALINMALIDIR

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 • BIST 100

  1.916%0,28
 • DOLAR

  13,7726% 0,39
 • EURO

  15,5800% 0,28
 • GRAM ALTIN

  790,02% 0,44
 • Ç. ALTIN

  1303,533% 0,44

ASBEST BORU DEĞİŞİMİNDE ANA DEPO BAĞLANTILARI KISA SÜREDE TAMAMLANDI

ASBEST BORU DEĞİŞİMİNDE ANA DEPO BAĞLANTILARI KISA SÜREDE TAMAMLANDI

BAŞKAN DİNÇER “ASBEST BORU DEĞİŞİMİNDE YOĞUN MESAİ HARCADIK”

“VATANDAŞIMIZIN SU KESİNTİSİNDEN ETKİLENMEMESİ İÇİN 200 KİŞİLİK EKİPLE SAHADA ÇALIŞTIK”

Aksaray Belediyesi, 1980’li yıllarında dönemin şartlarıyla yapılan ve 22 mahalleyi besleyen ana arter asbest içme suyu hattını başarılı bir şekilde değişimini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların su kesintisinden etkilenmemesi için uzman kişilerin de içinde bulunduğu 200 kişilik ekiple sahada çalışma yapıldığını ve hedeflenen zamandan daha önce değişimin tamamlandığını duyurdu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in 5 yıllık asbest boru değişimi planı içerisinde yer alan asbest boru değişiminde önemli bir adım daha atıldı. Altyapı yatırımlarında her yıl başarılı sonuca ulaşan Aksaray Belediyesi, 22 mahalleyi besleyen ana arterde asbest içme suyu şebeke hattı yenilemesinde de aynı başarıyı sahaya yansıttı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, birçok mahalleyi besleyen ana şebeke depo bağlantı hattında sabahın erken saatlerinde başlanan çalışmanın tahmin edilen süreden daha erken bittiğini söyledi. Başkan Dinçer, çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamada; “Uzman personelimizin de katıldığı 200 kişilik ekibimiz, çalışmalara sabah saat 05.00 sıralarında başladı. Personelimiz sahada meşakkat ve sabır gerektiren bir çalışma ortaya koydu. Planlı ve koordineli yürütülen çalışmada ekibimiz özverili çalışarak asbest boru değişimini ve depo hattı bağlantılarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.

Halkımızın temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşması için yürütülen çalışmalar nedeniyle 36 saat su kesintisi yaşanacağını mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımıza duyurmuştuk. Ekibimiz mesai kavramı dinlemeden vardiya usulü çalışarak sahada üstün bir başarı sergiledi. Çalışma, tahmin ettiğimiz süreden daha erken tamamlandı. 36 saatlik kesinti öngördüğümüz çalışma 12 saatte tamamlandı. Depo bağlantılarının tamamlanmasıyla 22 mahalleyi besleyen ana şebeke hattını devreye aldık. İçme suyu hattına entegre ettiğimiz yeni bağlantılarımız suyun kalitesini daha üst seviyeye taşıyacak.

İçme suyu temini ve dağıtım planlanması dâhilinde yapılan çalışmamız neticesinde vatandaşlarımızın su kesintisinden olumsuz etkilenmesinin önüne geçtik. Bu denli büyük çalışma ile asbest boru değişiminde önemli bir mesafe kat ettik.” ifadelerini kullandı.