Aksaray’da meslekte 40 yılını dolduran matematik öğretmeni Tekin Singin’e; görev yaptığı okulun öğretmen ve öğrencileri vefa ve veda etkinliği düzenlendi

Aksaray’da meslekte 40 yılını dolduran matematik öğretmeni Tekin Singin’e; görev yaptığı okulun öğretmen ve öğrencileri vefa ve veda etkinliği düzenlendi

HABER 2.06.2022 14:41:00 0

Aksaray’da meslekte 40 yılını dolduran matematik öğretmeni Tekin Singin’e; görev yaptığı okulun öğretmen ve öğrencileri vefa ve veda etkinliği düzenlendi. Vali Hamza Aydoğdu okul koridorunda koluna girdiği öğretmeni okul bahçesine çıkartarak sürpriz etkinliği başlattı. 
Aksaray’da meslekte 40 yılını dolduran matematik öğretmeni Tekin Singin için sürpriz veda etkinliği düzenlendi. Piri Mehmet Paşa Ortaokulunu ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu emeklilik kararı alan okulun önceki müdürü matematik öğretmeni Tekin Singin ile tanışarak bir süre sohbet etti. 
Singin için hazırlanan veda etkinliğinden haberdar olan Vali Hamza Aydoğdu hazırlıkların tamamlanmasının haber verilmesi üzerine Singin’in koluna girip sürpriz etkinliğin yapılacağı okulun bahçesine kadar eşlik etti. Hoparlörden Singin’in sevdiği türkünün çalınmaya başlaması üzerine neler olduğunu anlamaya çalışan Singin; öğretmen ve öğrencilerinin oluşturduğu sevgi koridorunda ilerlerken ikinci bir sürprizle karşılaştı.
Emeklilik dilekçesini veren Cuma günü okuldan ayrılacak Singin; düzenlenen etkinlik alanında Antalya Üniversitesinde görev yapan doktor kızı Berna, Ankara’da öğretmen olarak görev yapan diğer kızı Tuba ile oğlu Tuğrul Singin, çocukluk arkadaşları; Konya Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Selçuk Dinç, Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Ahmet Dinç, emekli öğretmenler Selamet Şen, Nafiz İlgün, Ferda Kılıboz, Gürcan Aksoy’u görünce gözyaşlarına boğuldu. 
Meslekte 40 yılını dolduran matematik öğretmeni Tekin Singin alkış ve konfetiler eşliğinde kendisi için hazırlanan 40. Yıl pastasını kesti. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte Singin’in elini öpen Vali Hamza Aydoğdu’da gözyaşlarını tutamadı. Vali Aydoğdu matematik öğretmeni Tekin Singin’e çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti.  
Singin yaptığı konuşmasında kendisini yalnız bırakmayan Vali Aydoğdu, öğretmen arkadaşları ve öğrencilerine teşekkür etti. 
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ise yaptığı konuşmasında “Bugün burada vefa, samimiyet ve güzelliği gördük. Herkesin hayatında böyle bir anın olmasını isterim. Tekin hocanın burda gördüğü muameleye çok gıbta ettim”dedi.


BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, AK PARTİ TEŞKİLATINA PROJE VE YATIRIMLARI ANLATTI

AKSARAY’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR BUGÜNE KADAR 140 BİNA 1000 BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN YIKIMI GERÇEKLEŞTİ

reklamalanı
 • BIST 100

  8503,98%2,03
 • DOLAR

  27,45% 0,24
 • EURO

  28,92% -0,52
 • GRAM ALTIN

  1619,21% -0,52
 • Ç. ALTIN

  2663,99% -0,48

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.