İL BAŞKANI ALTINSOY, “HASTANENİN YATAK KAPASİTESİ YÜKSELTİLDİ

Aksaray Valisi Hamza AYDOĞDU - Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI

Eczacı Kalfası,112 Acil Müdahale sorumlusuna kafa attı

KÜLLİYEDEKİ TÖRENİN ARDINDAN YENİ AKADEMİK YIL BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN EVSİZLERE SICAK YUVA

 • BIST 100

  1.208%0,22
 • DOLAR

  7,8970% 0,23
 • EURO

  9,3147% 0,42
 • GRAM ALTIN

  482,78% 0,10
 • Ç. ALTIN

  796,587% 0,10

Aksaray'da KOVİD-19 Tedbirleri Denetimi Yapıldı

Vali Hamza Aydoğdu: “Virüsü kontrol altına almış bulunuyoruz. 15 günlük rakamlara göre yüzde 20 üzerinde düşüş sağladı

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Aksaray'da denetimler gerçekleştirildi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beraberinde denetim ekipleri ile sanayi sitesinde denetimde bulunurken sağlık, tarım, jandarma, emniyet güçleri kentin farklı noktalarında maske, mesafe hijyen kurallarını hatırlatarak vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istediler.

Sanayi sitesinde denetim ekipleri ile esnafları ziyaret eden site caddelerinde karşılaştığı vatandaşlar, usta, kalfa ve çıraklara selam vererek üç önemli kural olan maske, mesafe, hijyeni hatırlatan Vali Hamza Aydoğdu yapılan denetim çalışmalarında çok olumlu sonuçlara ulaşmaya devam etiklerini söyledi.

Kovid-19 salgını ile ilgili İç İşleri, Sağlık Bakanlıkları ile İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararların etkin şekilde uygulanmasının vatandaşların bu konudaki hassasiyetini arttırarak toplumda yüksek bilincin oluştuğunu söyledi.

Salgının Aksaray’da kontrol altına alındığını vurgulayan Vali Aydoğdu “Virüsü kontrol altına almış bulunuyoruz. 15 günlük rakamlara göre yüzde 20 üzerinde düşüş sağladık. Her şey kontrol altında. Yurtlarımızda kalan 24 kişi var. Bunların 9’unu sürelerini tamamladığı için evlerine gönderdik. Diğerlerinin tedavisi devam ediyor.”dedi.

Vali Aydoğdu denetimlerin devam edeceğini ifade ederek vatandaşların tedbiri elden bırakmamalarını maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.