KARNENİ GETİR SİNEMA BİLETİNİ AL

Doğa da yaşayan hayvanlara jandarma yiyecek mama ve yem bıraktı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

BAŞKAN DİNÇER, KANAL 68 TV’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Vali Hamza AYDOĞDU'nun Yarıyıl Tatil Mesajı

Jasat 6 Hırsızlık olayını çözdü

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI YUNUS ELİTAŞ, BAŞKAN DİNÇER'İ ZİYARET ETTİ

 • BIST 100

  2.011%-0,15
 • DOLAR

  13,4667% 0,67
 • EURO

  15,2928% 0,98
 • GRAM ALTIN

  790,67% 0,09
 • Ç. ALTIN

  1304,6055% 0,09

Aksaray'da Buldukları Tarihî eserleri saklayan şahıslar yakalandı

Aksaray'da Buldukları Tarihî eserleri saklayan şahıslar yakalandı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2863 Kültür ve Tabiat Varlığı Kanununa muhalefet, 2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Muhalefet(Yasadışı Ekim) ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet suçlarının önlenmesi ve şüpheli şahısların yakalanarak kanun önüne çıkarılması yönünde kapsamlı çalışmalarımıza devam edilmektedir.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde eski eser kaçakçılığı, yasadışı kenevir ekimi, silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahısların yakalanmasına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 09 Ekim 2021 tarihinde Adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda Ö.İ. ve Ö.İ. isimli şüphelilerin üzerlerinde,  evlerinde ve eklentilerinde yapılan aramada tarihi eser niteliği taşıyan  (1) adet eski döneme ait katana (kılıç), (5) adet tarihi obje, (5) adet kök kenevir ve (48) adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir. 

Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adli makamlara sevk edilmişlerdir.

Kültürel mirasımızı korumak, gençlerimizi zehir tacirlerinden kurtarmak ve halkın can ve mal güvenliğini güvenceye almak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir.