Polisten FETÖ operasyonu

Kaçak kazı yapanlara jandarma operasyonu

Murat Öğretmen İsmi İle Yaşayacak

EĞİTİM-ÖĞRETİMDEKİ TÜM DEĞİŞİMLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ HAFIZALARDA İZ BIRAKIYOR

AKSARAY TAHİNLİSİ, KÖPÜK HELVA, ŞERBETLİ PİDE COĞRAFİ İŞARETLERLE TESCİLLENECEK

Aksaray’da otomobil Boş sulama kanalına düştü: 1 agır yaralı

 • BIST 100

  1.329%0,29
 • DOLAR

  7,8337% -0,35
 • EURO

  9,5036% -0,14
 • GRAM ALTIN

  462,94% 0,18
 • Ç. ALTIN

  763,851% 0,18

Aksaray Valisi Hamza AYDOĞDU - Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

Vali Aydogdu Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

Aksaray  Valisi Hamza AyDoğdu, korona virüs tedbirleri kapsamında 81 İl’de eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde "Sağlık İçin Hepimiz İçin Denetim" sloganıyla, Cafeler Caddesinde Akşam saatlerinde  esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske takılmasının önemi konusunda uyarılarda bulundu.
Denetimlerde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, beraberinde il emniyet müdürü Murat Kolcu ve tarım il müdürü Bülent Saklav'la maske denetimi yapti.
Denetimler esnasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, vatandaşların maske taktıkları gözlendi.
Maske kuralına işyerleri de ve sokaklarda,yüksek oranda uyuldugunu  görmek,vali Aydoğdu,Emniyet Müdürü Kolcu ve Tarım il müdürü Saklav’ı memnun etti.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu basın mensuplarına yaptığı açıklamada” vatandaşlarımızın büyük oranda kurallara riayet ettiği görüldü.Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etti.”dedi.
Aydoğdu açıklamasında,”Özellikle akşama doğru kafeler caddesinin daha canlı olması bu saatte denetim yapma zarureti doğurdu.Aksaray'ın en yoğun olduğu caddede restaurantlarımızı denetledik.Gördüğümüz şuki burada maske kullanımı ile ilgili olarak çok ciddi bir duyarlılık var.
Kış mevsiminin gelmesi nedeniyle,grip salgınında olacağı düşünülürse, kovid 19 dan ayırt edilemeyeceğimiz ve salgının hızla yayılabileceği riskinin yüksek olacağını varsayarsak, bir farkındalık oluşturup, maske - mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek, bu salgının önüne geçeceğimize inanıyorum.”dedi.