Aksaray Valisi Hamza AYDOĞDU - Akşam Saatlerinde , korona virüs denetimlerinde bulundu

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI

Eczacı Kalfası,112 Acil Müdahale sorumlusuna kafa attı

KÜLLİYEDEKİ TÖRENİN ARDINDAN YENİ AKADEMİK YIL BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİNDEN EVSİZLERE SICAK YUVA

Aksaray’da corona virüs tedbirleri denetimi

 • BIST 100

  1.207%0,15
 • DOLAR

  7,9041% 0,32
 • EURO

  9,3004% 0,27
 • GRAM ALTIN

  482,91% 0,12
 • Ç. ALTIN

  796,8015% 0,12

AKSARAY BELEDİYESİNDEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

Zabıta Memurları, henüz kahvaltı yapmadığını öğrendiği teyzeye kahvaltılık ikram etti. Üzüm satıcı Yemiş Keser, kendisine sunulan bu imkandan oldukça memnun oldu.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görev yapan zabıta memurları, güneş altında üzüm satan 75 yaşındaki Yemiş Keser’i daha güvenli alana taşıyarak satış yapmasına izin verdi. Zabıta memuru, yaşlı teyzeyi salgın hastalığa karşı uyarak maskesini yenisiyle değiştirdi. Zabıtanın örnek davranışı çevrede takdir topladı.

Aksaray Belediyesi Zabıta memurları, sağduyulu davranarak yine vatandaşlardan takdir aldı. Önceki gün Zafer İlkokulu önünde güneş altında kendi ürettiği üzümleri satmaya çalışan 75 yaşındaki Yemiş Keser adlı teyzenin yanına giden Zabıta Memurları, satıcı teyzenin daha güvenli yerde satış yapmasını istedi. Üzüm satıcı Yemiş Keser, bir yakının olmadığını söylemesi üzerine Zabıta Memurları, satıcı teyze ile birlikte üzümlerini ekip aracına yükledi. Güvenli bir alanda satış yapmasına izin verildi.

Üzüm satarak geçimine katkı sağladığını söyleyen Yemiş Keser, “Bize bu imkanı Belediye Başkanımızın sağladığını söylediler. Kendisine teşekkür ederim. Allah razı olsun ondan. Zabıtalar da çok iyi ve samimi davrandılar. Herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.