Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

AKSARAY BELEDİYESİ YANAN ORMANLARA 10 BİN FİDANLA CAN KATACAK

AKSARAY BELEDİYESİ YANAN ORMANLARA 10 BİN FİDANLA CAN KATACAK

Aksaray Belediyesi, Manavgat’ta ve yurdun farklı bölgelerinde çıkan yangınlarda zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması için başlatılan kampanyaya 10 Bin fidanla destek oluyor.
Son günlerde Akdeniz ve Ege Bölgesi başta olmak üzere yurdun birçok noktasında çıkan yangınlar ağaçlarla birlikte tüm ülkenin yüreğini de yaktı. Yanan alanların yeniden ağaçlandırılması amacıyla ülke genelinde birçok kamu kurum ve kuruluşunca ve sivil toplum kuruluşlarınca ağaçlandırma kampanyası başlatıldı. Kampanyaya, Türkiye’nin dört bir yanından destek gelirken Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de yanan ormanların ağaçlandırma kampanyasına 10 Bin fidan ile destek olacağını duyurdu. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göndereceği fidanların bir kısmının Belediyenin kendi imkanları ile yetiştirdiği fidanlar olduğunun bilgisi paylaşıldı. 
 “YEŞİL VATANIMIZ İÇİN BİRLİK OLMA VAKTİ”
Orman yangınlarının ülke genelinde büyük bir üzüntü ile karşılandığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeşil vatanımız için birlik olma vakti diyerek yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması için başlatılan kampanyaya tam destek verdi.  Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Ülkemizin birçok noktasında başlayan orman yangınları ile ciğerimiz yandı. Yanan alanların yeniden yeşertilmesi hepimizin en büyük görevidir. Bu sebeple Aksaray Belediyesi olarak ağaçlandırma kampanyasına 10 Bin fidan ile destek verdik. Göndereceğimiz fidanların bir kısmı belediyemizin kendi imkanlarıyla yetiştirdiği fidanlardan oluşuyor. Yok olan ormanların birlik ve beraberlik içerisinde yeniden yeşertilmesi gerekiyor.’’ Dedi.