KARNENİ GETİR SİNEMA BİLETİNİ AL

Doğa da yaşayan hayvanlara jandarma yiyecek mama ve yem bıraktı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

BAŞKAN DİNÇER, KANAL 68 TV’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Vali Hamza AYDOĞDU'nun Yarıyıl Tatil Mesajı

Jasat 6 Hırsızlık olayını çözdü

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI YUNUS ELİTAŞ, BAŞKAN DİNÇER'İ ZİYARET ETTİ

 • BIST 100

  2.011%-0,15
 • DOLAR

  13,4667% 0,67
 • EURO

  15,2928% 0,98
 • GRAM ALTIN

  790,67% 0,09
 • Ç. ALTIN

  1304,6055% 0,09

AKSARAY BELEDİYESİ PERSONELLERİNE E-BELEDİYE BİLGİ SİSTEMİ EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile Aksaray Belediyesi koordinesinde il, ilçe ve belde belediyelerin yönetici ve personellerine “E-Belediye Bilgi Sistemi” projesinin yerel yönetimlere sunduğu modüllerinin belediyelerin kullanımına entegre edilmesi için eğitim semineri düzenlendi.

 

Aksaray Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde “E-Belediye Bilgi Sistemi”nin kullanımı, yerel yönetimlere getirileri ve vatandaşlara sunulan olanaklar anlatıldı. Eğitimde, belediyelerin kullanacağı modüller sayesinde birçok alanda tasarruf sağlanacağı bildirildi.

 

“E-Belediye Bilgi Sistemi” projesiyle belediyelerin tek veri tabanında ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlemlerin elektronik ortamda yapılabilmesi ve yerel hizmetlerin elektronik ortamda vatandaşa sunulması sağlanıyor. Sistemle vatandaş odaklı yerel yönetim yapısı oluşturularak vatandaşların yerel yönetim hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli şekilde yararlanılması amaçlanıyor.

 

Tüm belediyelerin sisteme dahil olmasıyla ihtiyaç duyulan entegrasyonlar sağlanacak. E-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden sunulan ve sunulacak hizmetlerin elektronik ortama taşınmasıyla vatandaşlara zaman ve mekândan bağımsız kesintisiz hizmet alma imkânı sağlanacak.

E-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşların kullanımına sunulan sistemde, e-Belediye EBYS Evrak Doğrulama, e-Belediye EBYS Evrak Takibi, Belediye Ruhsat Başvurusu, Belediye Ruhsat Başvuru Sorgulama, e-Belediye Dilekçe Kayıt, Belediye Bilgi Edinme Başvuruları hizmetleri yer alıyor.