MHP AKSARAY İL BAŞKANI AV MUSTAFA ÇÖLKESEN 'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI NEDENİ İLE MESAJ YAYINLADI

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLİ RAMAZAN KAŞLI'NIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

YAVUZ SULTAN SELİM VE HÜRRİYET MAHALLE MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vefa Sosyal Markete anlamlı bağış

Aksaray' da Petrol İstasyonlarında Zam Yogunlugu,yaşanıyor

Aksaray'da Buldukları Tarihî eserleri saklayan şahıslar yakalandı

 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLARDA AÇILIŞ ÖNCESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ OKULLARDA AÇILIŞ ÖNCESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMASINA DEVAM EDİYOR

Aksaray Belediyesi eylül ayının ilk haftasında okullarda başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde şehir genelinde ilk, orta ve lise dengi tüm okullarda dezenfekte çalışması başlattı. Dezenfekte çalışmalarının eğitim öncesinde tamamlanması hedefleniyor. 

Pandemi sürecinde virüs yayılımının önlenmesi ve toplum sağlığının korunması için yoğun bir çalışma yürüten Aksaray Belediyesi, eğitim öncesi tüm okulların dezenfekte edilmesi için seferber oldu. Öğrencilerin daha hijyenik ortamda eğitim almalarını sağlamak için başlatılan çalışma son haftalarda yoğunluk kazandı. Yüz yüze eğitim öncesinde tüm okulların dezenfekte edileceği bildirildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, öğrencilerin ve eğitimcilerin daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda ders başı yapmaları için çalışma başlattıklarını açıkladı. Belediye olarak yüz yüze eğitim öncesinde tüm tedbirlerin alındığını sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Eğitim devam ettiği sürece belirli aralıklarla okullarımızı dezenfekte edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Salgın başladığı andan itibaren dezenfektan işlemlerini yoğun şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Dinçer, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Çocuklarımızın daha hijyenik bir ortam sunmak için okullarımızın tamamını kapsayacak şekilde bir çalışma planı hazırladık. Eğitim öncesinde tüm okullarımızı dezenfekte etmeyi planlıyoruz. Bu anlamda ekiplerimiz çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor” dedi.