Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

AKSARAY BELEDİYESİ KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE ATIKLAR SANATA DÖNÜŞÜYOR

AKSARAY BELEDİYESİ KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE ATIKLAR SANATA DÖNÜŞÜYOR

Aksaray Belediyesi Kadın Aktivite Merkezlerinde cam füzyon kursları ile günlük hayatta kullandığımız atık şişeler ve camlar eritilerek sanata dönüşmesi başarılı bir şekilde uygulanıyor. Çevre ve doğa bilinci ile estetiğin uyumlu bir şekilde uygulandığı cam füzyon sanatında atık şişeler, hediyelik eşya olarak vitrinlerdeki yerini alıyor.

Aksaray Belediyesi AKMEK Merkez binası başta olmak üzere Kadın Aktivite Merkezlerinde verilen birçok kurs sayesinde Aksaraylı hanımlar yeteneklerini sergilemenin yanı sıra yaptıkları sanat eserleri ile ev ekonomisine de katkı sağlıyorlar.

AKMEK bünyesinde düzenlenen farklı branşlardaki kurslar arasında yer alan Cam füzyon kursunda, günlük hayatta kullandığımız atık şişeler ve camlar fırında 750-900  °C derecede eritilerek estetik tasarım ile sanata dönüşüyor. Tüm sanat dallarında olduğu gibi cam füzyon sanatı da büyük sabır ve emek istiyor öyle ki bir çizimin ortaya çıkması ve işin yapımı haftalar sürebiliyor.

Cam füzyon kursuna kayıt yaptıran kursiyerler, kurslarda kullanılacak malzemelerin teminini kolaylıkla sağlıyor. Çünkü cam ve el işçiliği olan füzyon sanatında kullanılan malzemeler atık şişe ve camlardan oluşuyor.