reklam

Aksaray'da 2 gündür haber alınamayan Doktor Bulundu

Doktor Baba Ölen Oğlunun Ardından Kavuşma Vakti'Deyip Kayıplara Karıştı

GÜLÜMSE PARK AÇILDI

PROTOKOL ÜYELERİ ENGELLİ VE AİLELERİYLE BİRLİKTE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Aksaray'da Kadınlara Kades Hakkında bilgiler Verildi

AKSARAY'A ACİL ÇEVRE YOLU YAPILMALI VE E-90 KARAYOLU ŞEHRİN DIŞINA ALINMALIDIR

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 • BIST 100

  1.920%0,49
 • DOLAR

  13,7142% -0,03
 • EURO

  15,5242% -0,08
 • GRAM ALTIN

  785,77% -0,10
 • Ç. ALTIN

  1296,5205% -0,10

AKSARAY BELEDİYESİ ‘GENÇLER İÇİN EN İYİ BİLİM VE FENNİ’ PROJESİYLE ÖDÜL ALDI

AKSARAY BELEDİYESİ ‘GENÇLER İÇİN EN İYİ BİLİM VE FENNİ’ PROJESİYLE ÖDÜL ALDI


BAŞKAN DİNÇER “BU BAŞARI HEPİMİZİN”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca Başkent Ankara’da organize edilen Türkiye’nin en büyük festivallerinden biri olarak nitelendirilen Tam Bana Göre Festival adlı gençlik festivalinde Aksaray Belediyesi ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ projesiyle ödüle layık görüldü. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teslim etti.   

Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen AK Parti belediyelerinin katıldığı “Tam Bana Göre Festival” adlı gençlik festivali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile başladı. Aksaray Belediyesi de festivale katılarak stant kurdu.

Gençlere yönelik farklı projeler geliştirip bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uyduran Aksaray Belediyesi, festivalde açtığı stantta faaliyetlerinden bahsederek hizmetlerini sergiledi. Aksaray Bilim Merkezi gençlerinin hazırladığı F1 simülasyon ile katılımcılara zaman ve mekân sınırlarını aşarak sanal gerçeklikte Hasandağı, şehrin tarihi mekânları ve turistik alanlarını gezdirdi.  

Türkiye’deki farklı belediyelerin katılımıyla gerçekleşen festivalde müzik dinletileri, konserler, söyleşiler, gösteriler, yarışmalar, sertifikalı eğitimler, atölyeler, sanal gerçeklik etkinliklerine yer verildi. Ayrıca tiyatro, sinema ve e-spor etkinliklerinin yanında festivalde belediyeler kendi yöresel lezzetlerini katılımcılara sundu.

Festivalde belediyelerin gençlere yönelik hazırladığı projeler değişik kategorilerde değerlendirmeye alındı. Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi’nin hazırladığı ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ projesi festivalde ödül aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje ödülü alan belediyeleri tebrik ederek Aksaray Belediyesi’nin ödülünü Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e takdim etti.

Belediye Başkanı Dinçer, ödül töreni sonrasında yaptığı değerlendirmede gençler adına gurur duyduğunu belirterek “Bu ödül gençlerimizin, bu başarı hepimizin” şeklinde konuştu.   

Gençlerin fikir ve görüşlerine her zaman önem verdiğini söyleyen Başkan Dinçer, “Gençlerimize yönelik yapılan her çalışma geleceğe yatırımdır. Bizlerin gençlerimize yönelik yürüttüğü birçok proje var. Bunların en önemlisi belediyemize ait Gençlik ve Bilim Merkezi’dir. Bilim Merkezi gençlerimizin bilim ve teknolojiyle buluşarak yeni fikirler üretilmesine imkân sunuyoruz. Gençlerimizin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda onlardan fikir alarak dizayn ettiğimiz Bilim Merkezi’miz ileri teknoloji donatılara sahip. Merkezimize gönüllü ve bilime meraklı gençleri bekliyoruz.
Yine gençlerimiz için millet kıraathanemiz ile mevcutta bulunan kitap konağımıza, 3 farklı mahallede yenilerini ekliyoruz. Yine gençlerimize yönelik geziler, üniversite öğrencilerine yönelik çorba ikramımız haftanın belirli günlerinde devam ediyor. Yine sağlıklı yaşamı desteklemek adına gençlerimize yönelik bisiklet yollarını devreye aldık.  
Gençlerimizi geleceğimizin teminatı ve yarınlarımız olarak görüyoruz. Yeni fikirlere, yeni hayallere ve yeni projelere ihtiyacımız var diyoruz.” ifadelerini kullandı.