Dünya Temizlik Gününde Aksaray'da Çevreciler Regülatör 'de çöp topladılar

Gazeteci Armağan Şen Ve Ailesinin Acı Günü

Oklarla Dans' Türkiye Turunda

HAMİDİYE- ALACA MAHALLE KONAĞI VE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİSTE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

KILIÇARSLAN PARKINDA YÜRÜYÜŞ YOLU YENİLENDİ

ÇIKACAK YASA YALAN HABERCİLİĞİ BİTİRECEK

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Aksaray’da

 • BIST 100

  1.419%0,10
 • DOLAR

  8,6605% 1,58
 • EURO

  10,1884% 1,29
 • GRAM ALTIN

  487,74% 1,50
 • Ç. ALTIN

  804,771% 1,50

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AKSARAY´DA COŞKUYLA KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AKSARAY´DA COŞKUYLA KUTLANDI

BAŞKAN DİNÇER; "30 AĞUSTOS'A İLHAM VEREN RUH, BİZE İSTİKAMET ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR"

30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümü münasebetiyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanında bir tören düzenlendi. Törene Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, protokol üyeleri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, dernek ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı yapan Vali Hamza Aydoğdu,  26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos’ da kesin zaferle neticelendiğini belirtti.

Ağustos ayı içerisinde, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi ve Anadolu topraklarının korunmasını sağlayan Büyük Taarruz’a kadar birçok zafer yaşandığını dile getiren Vali Hamza Aydoğdu, 30 Ağustos 1922 tarihinin şanlı bir gün olarak tarihe geçtiğini ifade etti.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tören alanında halkın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik etti. Halk oyunları gösterisinden sonra kortej gösterisi yapıldı.  

15 Temmuz Milli İrade Meydanına kurulan platformda Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tebrikleri kabul etti.